Головна Економіка Порядок надання консультацій органами ДФС

Порядок надання консультацій органами ДФС

172
0

Податкова консультація – допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган, відповідно до п.п. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Законом України від 17.07.2015 р №655 внесено зміни до  ст. 52 ПКУ  щодо порядку надання консультацій.

Встановлено, що консультації, крім узагальнюючих, надаються: в усній формі –  всіма контролюючими органами; у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Отже, податкові консультації у письмовій формі мають право надавати ДФС, Головні управління ДФС у областях, м. Києві та Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з обслуговування великих платників. Будь-які державні податкові інспекції мають право надавати податкові консультації виключно в усній формі.

Начальник ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у  Львівській області Богдан Звізло