Головна Економіка Професійні здобутки у переддень свята

Професійні здобутки у переддень свята

271
0

За непомітним плином часу до свого завершення підходить 2016 рік. Перегортається ще одна значуща сторінка нашого життя. З наближенням останніх днів грудня на зміну щоденним турботам та клопотам приходить святковий, новорічний настрій. І хоча рік, що минає, видався непростим, хочеться вірити, що для більшості з нас він запам’ятається приємними враженнями та подіями.
Вагомими професійними здобутками зустрічає переддень різдвяних та новорічних свят колектив ДП «Жовківський лісгосп». Успіхи діяльності підприємства багато в чому залежать від вмілих дій адміністрації та злагодженої роботи колективу. Найкраще про це свідчать цифри основних показників його діяльності.

Сумарний обсяг чистого доходу від реалізації продукції за одинадцять місяців поточного року становить 31 962 тис. грн. За аналогічний період минулого року даний показник становив 29 174 тис. грн. Темп зростання становить 2 788 тис. грн. За півріччя темп зміни даного показника становив 1030 тис. грн., а за три місяці – 583 тис. грн. Очікуваний обсяг чистого доходу від реалізації товарів, робіт та послуг за 2016 рік становить не менше 34,5 млн. грн., проти 31,5 млн. грн. у минулому році. Як бачимо, відбувається постійне нарощува-ння обсягів реалізації продукції, а відтак – доходів підприємства, а це – вчасна сплата податків до державного та місцевих бюджетів, зарплата працівників, забезпечення виробництва необхідними засобами тощо.

Для порівняння, обсяг чистого доходу від реалізації товарів, робіт та послуг за 2014 рік склав 20 943 тис. грн. Тобто, за два роки клопіткої праці колективу підприємства вдалося збільшити обсяг реалізації продукції на 13 644 тис. грн. або майже на сімдесят відсотків. Безумовно, до певної міри далися взнаки зміни курсу валют та інших макроекономічних показників, однак здебільшого дане досягнення – результат введення нових методів керівництва, удосконалення системи виробництва та збуту продукції, пошуку внутрішніх резервів тощо.

Збільшення доходів від реалізації дає змогу збільшити розмір середньої заробітної плати на підприємстві. Цей показник за одинадцять місяців поточного року становить 5573 грн. при 4344 грн. на одного працівника за підсумками одинадцяти місяців минулого року. Темп зростання – 1229 грн. Зростання заробітної плати вдалося досягти також завдяки системі преміювання, адже наполеглива та нелегка праця людей, якій завдячуємо значними здобутками, зокрема і збільшенням обсягів реалізації, повинна бути належним чином оцінена. При цьому, підприємство забезпечує роботою понад двісті працівників – жителів Жовківщини та довколишніх громад. Гадаю, буде недоречно наголошувати, наскільки в наші непрості часи важливо бути забезпеченим роботою.

Із початку року обсяг заготівлі ліквідної деревини становить 50 621 м3.  Темп зростання цього показника у 2016 році становить 105 %. Зокрема, зазначимо, що в порядку рубок головного користування вирубують лише стиглий ліс, тобто ті лісові ділянки, які з плином часу почнуть всихати і втратять господарську цінність. Зростання обсягів заготівлі пов’язане з проведенням лісогосподарських заходів, спрямованих на розв’язання проблеми всихання соснових насаджень, яка, на жаль, торкнулася і нашого краю. На місці раніше вкритих лісовою рослинністю ділянок неодмінно створюють молоді ліси, стійкі до шкідників та хвороб.
Збільшився і випуск продукції переробки деревини. За одинадцять місяців поточного року він становить 3 040 тис. грн. проти 2 867 тис. грн. у минулому році.

Виробничі показники можуть бути різними на різних підприє-мствах, проте є один показник, універсальний для всіх у будь-якій сфері народного господарства – це чистий прибуток. Він показує рівень ведення господарства, показує, наскільки ефективно здійснюється управління витратами. Так, показник чистого прибутку у ДП «Жовківський лісгосп» за підсумками трьох місяців склав 484 тис. грн.; шести місяців – 825 тис. грн.; дев’яти місяців 2016 року — 1 157 тис. грн. Як бачимо, прибуток демонструє стабільну тенденцію до зростання, до того ж підприємство показує ефективну діяльність у всіх трьох кварталах поточного року.
Важливим аспектом, що характеризує рівень управління підприємством, є своєчасна сплата відрахувань в повному обсязі на користь держави. За підсумком одинадцяти місяців підприємство сплатило до зведеного бюджету 12 829 тис. грн., зокрема до держбюджету – 10 071 тис. грн., до місцевого бюджету – 2 758 тис. грн. За аналогічний період минулого року було сплачено 9 425 тис. грн. податків та зборів до зведеного бюджету, зокрема до держбюджету – 7 664 тис. грн. та 1 761 тис. грн. до місцевого бюджету. Як бачимо, обсяги сплати відрахувань на користь держави мають стабільну тенденцію до зростання. Розуміючи складність ситуації, в якій знаходиться наша держава сьогодні, ми вважаємо своєчасну та в повному обсязі сплату податків та зборів значним здобутком.

Усі вищеперелічені показники стосуються більше тої ділянки роботи лісгоспу, яка виконує функцію забезпечення його основної діяльності – ведення лісового господарства, в якому лісгосп також досяг значних успіхів.
Площа посаджених молодих лісів у поточному році становить 178 га (план — 141 га); заходи зі сприяння природному поновленню лісів проведено на площі 20 га при запланованих 12 га. Доглядів за лісовими культурами за цей же період проведено на загальній площі 823 га (передбачений виробничо-фінансовий план — 800 га). Доповнення лісових культур було проведено на площі 160 га проти 84 га запланованих на цей же період.

Як бачимо з вищенаведеного – злагоджена робота колективу та вміле керівництво стало запорукою ефективної та результативної роботи нашого підприємства. Зміни та нововведення, запроваджені адміністрацією лісгоспу на чолі з директором Степаном Сохнацьким не були марними, і на сьогодні ми бачимо їхні високі результати. Багато яких починань, уже втілених у життя, дають нам змогу зростати і розвиватися, перевиконувати досягнення, здобуті колективом підприємства за минулі роки, та перевершувати їх.

Позитивні зміни та зрушення тривають і надалі, вони торкнулися багатьох сфер життєдіяльності підприємства, але хочеться виді-лити одне, основне нововведення, за посередництвом якого відбуваються всі інші зміни, а саме – прозорість у роботі. Це чесна, відкрита та відповідальна праця кожного працівника на своїй ділянці, починаючи від робітника в лісі і завершуючи директором на благо громади, свого краю, своєї держави.

Микола ЛЕСІВ.