Головна Економіка Успіхи лісівників вселяють надію

Успіхи лісівників вселяють надію

412
0

Проаналізувавши роботу Жовківського ДЛГП ЛГП «Галсільліс» у 2017 році, слід відзначити, що основні лісогосподарські заходи виконані у запланованих обсягах. Підприємство регулярно сплачує до бюджету усі види податків та немає жодних заборгованостей, своєчасно виплачує заробітну плату, якісно надає соціальні гарантії працівникам, аби кожен відчував упевненість у завтрашньому дні.

Лісівники господарства приділяють значну увагу комплексу заходів із лісовідновлення. На території лісового господарства виконані садівні роботи на загальній площі 30,7 га — 100 % від плану.

Крім того, було заготовлено лісове насіння у кількості 1439,4 кг при запланованих 1010 кг. Проведено посів лісового розсадника на площі 0,13 га та вирощено стандартного посадкового матеріалу в кількості 363,7 тис. од. сіянців хвойних та листяних порід дерев для власних потреб, з них дворічні становлять — 230,7 тис. од. Така кількість вирощених сіянців дозволяє нам надати певну їх частину охочим.

За минулий рік лісове підприємство від усіх видів рубок із догляду за лісом заготовило 5741 м3 деревини. З метою забезпечення сировиною внутрішніх споживачів щоквартально відбуваються аукціонні торги з продажу необробленої деревини. За цей період було реалізовано 6,3 тис. м3 лісової продукції, від продажу отримано — 4,9 млн. гривень. Це досить позитивно вплинуло на зростання економічних показників підприємства. Зокрема чистий прибуток становив — 187,3 тис. гривень, рентабельність виробництва — 4,8 %. До 6,8 тис. гривень зросла і середня заробітна плата працівників. За спеціальне використання лісових ресурсів 20 сільським радам району виплачено 165,5 тис. грн. рентної плати.

Більш ефективно проводять роботи з охорони лісів від їх незаконних рубок та пожеж. Упродовж року в лісовому фонді підприємства зафіксовано 6 випадків незаконного вирубування лісу загальним об’ємом 8,46 м3. Обсяг завданої шкоди лісовому господарству оцінюється в 61 тис. гривень. Відсоток виявлення лісопорушень становить 100 %. Упродовж року в лісовому господарстві не зафіксовано жодної пожежі.

Злагоджена робота колективу спрямована на виконання пріоритетних завдань, а саме: комплексне ведення лісогосподарського виробництва, розширене лісовідтворення, створення високоповнотних насаджень з головними лісоутворюючими породами, забезпечення функціонування єдиної системи електронного обліку деревини, збільшення виходу цінних сортиментів за рахунок раціонального використання деревини, покращення ефективності охорони лісів від самовільних вирубок, пожеж та браконьєрства, зміцнення економічної діяльності лісового підприємства.

Результати роботи підприємства у січні цього року свідчать про те, що поставлені завдання на 2018 рік за всіма показниками будуть успішно виконані.

Василь САЛО,
директор ДЛГП ЛГП «Галсільліс».