Головна Економіка Шановні громадяни, задекларуйте доходи, отримані від здачі в оренду квартири

Шановні громадяни, задекларуйте доходи, отримані від здачі в оренду квартири

188
0

ДПІ у Жовківському районі  звертає увагу громадян, які здавали у 2014 році в оренду власну нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо). Вони зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та подати декларацію до 1 травня 2015 року.

Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15 % та/або 17 %. Ставка 15 % застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2014 р. – 12180 грн.);  17 % – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду).

Тобто, такий громадянин – орендодавець повинен самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Наталія СИРОТЮК, головний державний інспектор ДПІ у Жовківському районі ГУ ДФС у Львівській області.

Б. ЗВІЗЛО, в. о. начальника ДПІ у Жовківському районі  Головного управління ДФС у Львівській області.​