Головна Економіка У Львівській митниці ДФС громадськості презентували «Смарт-митницю»

У Львівській митниці ДФС громадськості презентували «Смарт-митницю»

144
0

В адміністративному приміщенні Львівської митниці ДФС за участі її керівництва відбулось засідання Постійної комісії з питань митної політики Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області.

Згідно з порядком денним розглянули актуальні питання з протидії корупції, роботу митниці за принципом «Єдиного вікна» та питання концепційної митниці на базі інноваційних технологій «Смарт-митниця».

Щодо протидії корупції, представникам громадськості доведено постійні заходи, які вживає керівництво митниці. Передусім це загальнопрофілактичні заходи, спрямовані на запобігання й усунення причин і умов вчинення працівниками протиправних дій, ретельне вивчення морально-ділових якостей осіб, яких призначають на митницю. Окрім того, відбувається періодична ротація кадрів, налагоджено взаємодію з правоохоронними органами щодо виявлення існуючого та можливого конфлікту інтересів, оновлено склад дисциплінарної комісії тощо.

Також представникам громадськості презентували проект «Смарт-митниця», що є одним із стратегічних ініціатив розвитку служби до 2020 року. Вона поєднує в собі всі інноваційні процеси, які вже функціонують на митницях та які ще планується запровадити. Це процес постійного інноваційного вдосконалення процедур митного оформлення та митного контролю. В основу концепції нової митниці покладено застосування інноваційних технологій, що перетворюють митне адміністрування на швидкий і високотехнологічний процес.

«Смарт-митниця» використовуватиме інтелектуальну систему ризиків, єдиний портал надання дозвільних документів (надаватиметься 31 дозвільний документ), електронне декларування, здійснюватиме управління та контроль над всіма ланцюгами поставок, постмитний контроль та постаудит, застосовуватиме високотехнологічні технічні засоби митного контролю.

Декларування товарів на «Смарт»-митниці здійснюватиметься за принципом «Єдиного вікна». Інформаційний веб-портал «Єдине вікно» матиме WEB‑інтерфейси державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти та корми, ветеринарно-санітарного контролю, фітосанітарного контролю, державних органів, що видають дозвільні документи.

Своєю чергою представники Громадської ради відзначили позитивні зміни у роботі митниці, висловили сподівання на подальшу співпрацю у напрямі протидії корупції, усунення впливу людського фактору на здійснення митних процедур та скорочення часу митного оформлення.