Головна Економіка За несвоєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб є адміністративна відповідальність

За несвоєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб є адміністративна відповідальність

205
0

ДПІ у Жовкіському районі Головного управління ДФС у Львівській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів громадян. Річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, фізичні особи цього року повинні подати до органів Державної фіскальної служби за місцем реєстрації у термін не пізніше 4 травня 2016 року. А суму податкового зобов’язання, зазначену в податковій декларації, фізична особа зобов’язана самостійно сплатити не пізніше 29 липня цього року.

Потрібно  пам’ятати, що у разі несплати платником податку узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення.