Головна АТО День відкритих дверей у Рава-Руському професійно-технічному ліцеї

День відкритих дверей у Рава-Руському професійно-технічному ліцеї

320
0

Запрошення  на День відкритих дверей у Рава-Руському професійно-технічному ліцеї заздалегідь поширили серед молоді району  профконсультанти – майстри виробничого навчання, викладачі та учні. І  21 квітня 2016 року до ліцею завітало 229 учнів з 20-ти  шкіл Жовківщини.

Вже у фойє господарі зустрічали дорогих гостей прекрасною виставкою учнівських робіт і цікавим проведенням майстер-класів, які презентували майбутні кухарі, кондитери та бармени. У навчальному кафе  школярів випускних класів з нетерпінням чекали майбутні продавці продовольчих і непродовольчих товарів, пропонуючи смачну, привабливу і  доступну за ціною випічку та різноманітні види  чаю і кави. Підготовкою цього займався заступник з НВР Ф. С. Лень.

В актовій залі заступник директора з НВР О. В. Голаєвич відкриває урочистості. Звучить Гімн України. За традицією, кращі учні ліцею Тарас Окарінський — учень гр. 32,  Аліна Бакай та Юлія Кріль ( гр. 26) під зворушливі ритми ліцейного гімну вносять прапор Рава-Руського професійного ліцею.

Гостинно звернулася до випускників Жовківщини директор ліцею Ж. Я. Букієвська, познайомила молодь з багатою історією та цікавим сьогоденням професійного Храму знань, зупинилася на основних спеціальностях підготовки висококваліфікованих робітників, умовах теоретичного та виробничого навчання, проживання, харчування, відпочинку та оздоровлення учнів. Наголосила на тому, що всі навчальні кабінети, майстерні виробничого навчання, спортивний та актовий зали, бібліотека, їдальня обладнані згідно зі сучасними вимогами та державними стандартами.

Жанна Яківна розкрила перспективи розвитку ліцею та реальну картину  фахового зростання  учнів. Адже діти, які добре навчаються та виявили бажання поглибити знання, мають можливість продовжити освіту у вищих навчальних закладах. У ліцеї, поруч з професійною, кожен учень здобуває й середню освіту. Після «вишів» наші вихованці часто-густо повертаються у стіни альма-матер та вливаються до дружньої педагогічної сім’ї.

Керівник відзначила, що готують учнів до професійного дорослого життя прекрасні педагоги — справжні знавці відповідного фаху та дитячих сердець, а також зауважила, що ліцеїсти за роки навчання зростають не тільки професійно, але й зміцнюються духовно та загартовуються фізично. Цьому сприяють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості та спортивні секції.

Цікава розповідь Жанни Яківни, яка подарувала ліцею 41 рік звитяжної праці, викликала жвавий інтерес юних гостей. Господиня закладу  розповіла про посильну допомогу воїнам АТО, яку організовано в ліцеї. Це й плетення маскувальної сітки, збір коштів для поранених, приготування продуктових напівфабрикатів для воїнів.

Щирі побажання Жанни Яківни  бути пат-ріотами України, завершити  шкільне навчання та вдало визначитися з вибором майбутньої професії у стінах Рава-Руського професійного ліцею, гості підтримують вдячними та дружніми оплесками.

До юнаків та дівчат Жовківщини з добрим,  напутнім словом звернулась керівник апарату Жовківської РДА Людмила Бобель, яка  відзначила, що Рава-Руський професійний ліцей, єдиний у Жовківському районі, є прекрасною кузнею робітничих кадрів, таких необхідних сьогодні для України,  подякувала за запрошення та  достойну підготовку робітничої зміни і звернулась до випускників  шкіл району із закликом здобувати престижну професію та путівку в життя в Рава-Руському професійному ліцеї та поповнювати славну робітничу зміну Жовківщини.

Батько третьокурсника Олександр Окарінський — голова батьківського комі-тету —  зауважив, що за роки навчання його син, як і його колеги, не лише здобув вкрай затребувані сьогодні спеціальності машиніста автомобільного крану, слюсаря з ремонту автомобілів, водія автотранспортних засобів категорії «С» та достойну середню освіту, але й зміцнів  морально,  фізично, почав серйозно ставитися до життя, а також висловив щиру батьківську подяку директору  та усьому педагогічному  колективу.

Ведучі розповіли молодшим друзям про учнівські будні й свята в ліцеї,  про участь в обласних предметних олімпіадах, конкурсах професійної майстерності, обласних конкурсах Т. Г. Шевченка та Петра Яцика, оглядах художньої самодіяльності і технічної творчості, конкурсах авторської поезії, пісні, читців та виконавців, драматичних, фольклорних та танцювальних колективів про спортивні й туристичні змагання, на яких вихованці ліцею займають достойні  місця.

«І це — тільки маленька частина учнівського сьогодення. Запрошуємо Вас, юні друзі,  до нас на  навчання! До зустрічі!» — такими зворушливими словами завершив свій виступ творчий тандем третьокурсників — майбутнього  оператора комп’ютерного набору, обліковця з реєстрації бухгалтерських даних, активної учасниці художньої самодіяльності, неодноразової переможниці обласних конкурсів  «Золоте  крило» Людмили Смірнової  та майбутнього машиніста автомобільного крана, слюсаря з ремонту автомобілів, водія, лідера учнівського самоврядування Ярослава Смика.

Долучились до проведення Дня відкритих дверей  й першокурсники. Перед  однолітками виступила майбутній кухар, кондитер, активна учасниця ліцейного життя Галина Кордоба. Дівчина розповіла про свої враження  від перших кроків навчання у ліцеї. Запали в душу слова про доброзичливе партнерське ставлення наставників до своїх вихованців,  особливе,  домашнє тепло й затишок, відчуття потрібності, надійності й захищеності. «Мене навчає професії мій  майстер виробничого навчання М.В.Ткаченко  – чудовий спеціаліст і педагог.

Викладачі спеціальних та загальноосвітніх предметів – прекрасні фахівці своєї справи, дають міцні теоретичні знання.  Цікавиться кожним кроком учнів нашої групи, виховує, згуртовує, щодня  піклується про нас викладач зарубіжної літератури,  досвідчений класний керівник С. Я. Кріль. Для нас створено гуртки (хоровий, вокальний, інструментальний, фольклорний, драматичний, «Художнього слова», «Різьба по дереву», «Фотогурток»), спортивні секції (волейбол, футбол, баскетбол, теніс, міні-футбол, туристичний гурток).   Тож запрошую вас, хлопці і дівчата, до ліцею для здобуття престижної професії та середньої освіти! Нехай для вас, як і для мене, ліцей стане другим домом!»

Ліцеїсти демонструють перед гостями свої творчі здібності й таланти: пісні, танці, сценки, вірші, реп, авторські твори, відеоролики – кожний художній номер присутні щедро нагороджували дружніми оплесками. Особ-ливу зацікавленість викликав традиційний «Парад професій»,  адже юні гості отримали пам’ятні календарики з переліком професій, які можна здобути у Рава-Руському професійному ліцеї на основі базової середньої освіти (після 9 класу):

— штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, маляр – 3 р.;

— машиніст крана автомобільного, слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С» — 3 р.;

— муляр, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, водій автотранспортних засобів категорії «С» — 3 р.;

— слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С» — 3 р.;

— кухар, кондитер — 3 р.;

— столяр, виробник художніх виробів з дерева — 3 р.;

— оператор комп’ютерного набору; обліковець з реєстрації бухгалтерських даних — 3 р.;
На базі повної середньої освіти (після 11 класу):

— муляр, штукатур — 1 р.;

— столяр — 1 р.;

— кухар — 1 р.;

— офіціант, бармен — 1 р.

— продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів— 1 р.
Термін навчання в ліцеї зараховує-ться в трудовий стаж.

Н. А.  Медведєва,
методист ліцею.