Головна АТО Матері Божій був присвячений вечір духовності, організований працівниками Жовківської районної бібліотеки

Матері Божій був присвячений вечір духовності, організований працівниками Жовківської районної бібліотеки

314
0

У травні, коли природа свіжо буяє, додає нових сил, підносить настрій, звеселяє серця, український народ щоденними Молебнями вшановує Божу Матір. Травневе набожество в Україні запровадили монахи-кармеліти 150 років тому. Відтак у цілому краї в храмах понад півтора сторіччя відправляється урочистість, присвячена Цариці травня.

Саме Матері Божій був присвячений вечір духовності, організований працівниками Жовківської районної бібліотеки для дітей (заступник директора по роботі з дітьми Надія Хомишин) разом із учнями Жовківської ЗОШ № 2 (вчитель української мови та літератури Людмила Жук), що проходив у малому залі районного Народного дому.

— Місяць травень – місяць Пречистої Діви Марії. Цей місяць є для того, щоби ми прославили нашу найдорожчу Матір, Ту, яка любить кожного з нас, у якої ми просимо заступництва та опіки. Тож прославимо Нашу Матір Небесну, возвеличимо її Пресвяте ім’я сьогодні нашими молитвами, піснями, поезією, щоби Мати Божа нам неустанно допомагала і мала всіх у своїй материнській опіці, — такими словами розпочала вечір ведуча Надія Хомишин.

Священнослужителі храму Пресвятого Ісусового Серця о. Терентій та УАПЦ о. Петро наголосили на важливості сьогодення величання Пречистої Діви Марії. «…Звертаючись благальними словами до нашої Небесної Неньки, ми відчуваємо, що Вона наповнює наші душі безмежною втіхою і радістю. Дивлячись на світлий взірець життя Пресвятої Богородиці, ми повинні наслідувати її у своєму житті, бо Вона наша Мати».

Про земне життя нашої Небесної Неньки розповіли ведучі вечора Максим Ханас та Тетяна Чебеняк, їх виступ доповнювали вірші у виконанні Марти Купецької («Яка ж Ти гарна, Радосте моя!…»), Наталії Парамонової («Коли в моїм серці надія згасає…»), Іри Клуб («В Назареті зацвіла лілея…»), Світлани Дмитрієнко («Струнку минаючи тополю…»), Олексія Бреня («За все, за все сьогодні впаду ниць…») та Іри Скоропад («Свята Заступнице! Пречиста Діво!…»). Вечір прикрасили релігійні пісні («О, Маріє…», «Молитва…»), що прозвучали на високому рівні у виконанні народного жіночого вокального ансамблю «Журавка» (керівник Дарія Купровська). Величаво прославили Матір Божу піснями («Під Твою милість…», «Достойно…», «Молімось і ми на Голгофі горі…», «Ангел сповіщав благодатний…», «Просим Тебе, Діво…», «Радуйся Маріє…»)  хор церкви Праведного Лазаря (регент Марія Закус).

Отож, вчімося у Діви Марії щирості, яка б панувала в глибині нашого серця, в словах і у вчинках. О, Маріє! Дякуємо Тобі за дар життя! Нехай кожна мить нашого буття буде сповнена Твоєю Добротою, Твоєю Чистотою,  Твоєю Вірністю Богові, Твоєю Радістю, Твоїм Миром  і Смиренням!

Зоряна ГУМНИЦЬКА.