Головна АТО Місцева влада зустрілася з АТО-вцями у Жовкві

Місцева влада зустрілася з АТО-вцями у Жовкві

319
0

Минулого тижня у Народному домі м. Жовкви голова Львівської ОДА Олег Синютка й голови Жовківських РДА і райради Надія Щур і Роман Горбань  зустрілися із учасниками АТО із Жовківського, Сокальського  районів та м. Червонограда.

Традиційно захід розпочали із хвилини мовчання у пам’ять про полеглих воїнів АТО.

– Наші зустрічі — це можливість обговорити проблеми, які турбують хлопців. Зараз настав час по-іншому подивитися на людей, які пройшли війну і повертаються до мирного життя. Для них  відкривається багато можливостей, які дає як суспільство, так і держава. Є люди, які цим скористалися, а є ті, хто просто опустив руки і нікому не вірить: ні рідним, ні владі. Я б дуже хотів, щоб кожен з тут присутніх дізнався про те, які можливості зараз можна отримати, і послухав тих, хто їх уже успішно реалізував, — зазначив  Олег Синютка.

Серед основних питань, які порушували на зустрічі, — виділен-ня земельних ділянок для військовослужбовців. Відтак, загалом для учасників АТО Сокальського та Жовківського районів, а також м. Червонограда надано 1293 земельних ділянки. Зокрема, 476 — для військовослужбовців Сокальщини, 678 — Жовківщини та 139 — для учасників АТО  м. Червонограда.

Оксана Ткачук, т. в. о. директора департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА, поін-формувала про можливість отримання земельної ділянки за різни-ми цільовими призначеннями. Для прикладу, учасник АТО може мати ділянку для житлового будинку і вже не звертається в органи соціа-льного захисту. Попри те, ці ж люди мають повне право на земельні ді-лянки  інших цільових призначень.

Присутні також розглянули питання пенсій для військових, працевлаштування учасників АТО, кредитування для започаткування власної справи, а також отримання так званих «теплих» кредитів.

«Кредит на започаткування власної справи у сумі 300 тисяч гривень можна отримати терміном на  3  роки за пільговими відсотковими ставками у 14 %. Наприклад, якщо ви берете кредит під 21 %, то вам доведеться вішкодувати лише 7 %, решта 14 % погасять за рахунок коштів обласного бюджету», — розповіла директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. За її словами, для того, аби отримати кредит, необхідно бути зареєстрованим на території Львівської області, мати статус учасника АТО та скласти бізнес-план. За допомогою із розробки бізнес-плану можна звертатись у департамент економіки Львівської ОДА або у відділ економіки райдержадміністрацій.

Працівники соціальної сфери, які працюють саме із учасниками АТО, надали відповіді на проблемні питання присутніх військовослужбовців та членів їх сімей.

Вражаючою й героїчно-оптимістичною для усіх запрошених була зустріч із учасниками «Ігор нескорених-2017». Своїми історіями успіху та надскладних перемог завдяки неймовірній силі духу і непереможному бажанню долати труднощі  поділилися легендарні земляки Дмитро Сидорук, Сергій Калитюк, Катерина Михайлова та Роман Панченко. Ці нескорені герої — приклад для усіх нас, хто розгублюється  при побутових проблемах, а вони — об-межені фізично, але сильні духом!

Катерина Михайлова і Дмитро Сидорук наголосили на важливості сили волі та руху вперед задля майбутнього нашої держави, зак-ликали звертатися за допомогою. «Побратими, вставайте і робіть щось. Ви — гордість нації! Вам відчинять усі двері і допоможуть вирішити усі питання. Знайдіть себе у цьому суспільстві, робіть те, що вам цікаво», — підсумував Д. Сидорук.

Учасник АТО Микола Стецьків поділився особистою історією започаткування власної справи. Нині він успішно займається вирощуванням полуниць, хоч за освітою юрист. Стартову допомогу отримав від центру зайнятості, департаменту АПР Львівської ОДА. (Микола Стецьків — батько п’яти дітей, займається ягідництвом на площі 0,8 га відкритого грунту  та 150 м2 теплиці у селі Раковець Пустомитівського району. Зареєстрував ФГ «Файна Бері». Отримав пільго-вий кредит на суму 100 тис. грн., беручи участь у комплексній Програмі підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки.)

Відрадно, що на зустріч завітало чимало мешканців Жовківщини. Скористатися можливістю задати запитання вони могли в кінці засідання. Позаяк діалог пройшов у змістовному та конструктивному руслі. Присутні могли констатувати позитивну динаміку у ставленні до атовців і вирішенню їх проблем.

Наш кореспондент.