Головна Життя Найвищий ідеал у нашому житті – мама!

Найвищий ідеал у нашому житті – мама!

1190
0

В хаті сонячній промінь косо

На долівку ляга з вікна…

Твої чорні шовкові коси

Припорошила вже сивина.

Легкі зморшки обличчя вкрили —

Це життя трудового плід.

Але в кожному русі — сила,

В очах юності видно слід.

Я таку тебе завжди бачу,

Образ в серці такий несу –

Материнську любов гарячу

І твоєї душі красу.

Я хотів би, як ти, прожити,

Щоб не тліти, а завжди горіть,

Щоб уміти, як ти, любити,

Ненавидіть, як ти, уміть.

Такі теплі і хороші рядки написав український поет В. Симоненко для своєї найдорожчої людини — матері. Мабуть, кожен із нас у певний момент свого життя задумувався над високим почуттям любові до матері та намагався усвідомити, ким для нього є мама.  Намагався зрозуміти, які ж світочі ховаються під маскою цієї великої постаті, та яку роль вона відіграє у житті кожного з нас.

Скільки віршів, од, поем, пісень присвячено матерям. Скільки асоціацій, емоцій, високих моральних чеснот покладено у значенні цього короткого, зате благородного і щирого слова «матір». Проте жодне з них не може передати справжнього  почуття материнства.

Мама у кожного — одна і у кожного своя, проте у всіх вона по-своєму найкраща. Будь-яка людина, усвідомивши себе на особистісному, духовному та національному рівні викохала у своєму серці любов до матері щонайменше у трьох її іпостасях.

Перша з них — це мама, яка дала життя. Світла і щира усмішка, дбайливі руки і ніжний погляд є втіленням найбільш чистої та безкорисливої любові. Вона є вірним другом, надійною опорою,  щирим порадником, берегинею життя і клопіткою вчителькою. Перше слово, перший крок, перша радість, перший біль, перші сльози і перша любов — усе починається з мами. Все наше життя починається з мами, кожна хвилина у ньому увінчана її бережливим та чистим почуттям любові і турботи. Мама – найдорожча та найрідніша за усіх… Вона виплекала і виховала найцінніший свій скарб — дитину. І виконала найбільш важливу місію – дати нове життя.

Другою матір’ю у нашому житті є Матір Божа — уособлення чистоти, любові, терпіння, милосердя, віри та самопожертви, яка усе це віддала заради свого улюбленого Сина — Ісуса Христа. Це Мати, до якої ми молимось і просимо здоров’я для рідної неньки. Вона є духовним началом для нас, християн, втіленням найвищої материнської місії – милосердя через терпіння та безкорисливої любові через страждання. Мати Божа виступає заступницею усіх матерів і прикладом для наслідування, а її любов – є скарбницею та істиною духовності для всіх людей (її синів і дочок).

Третьою матір’ю у житті людини є Батьківщина. Рідна земля, домівка, материнська хата, батьківський поріг, місце, де на тебе завжди чекають, де почуваєшся потрібним і найщасливішим. Там, де пробігали шляхи босоногого дитинства і переплелись усі відомі почуття дитячого, юного і дорослого життя. Ненька-Вітчизна лежить у серці кожного патріота світлим відблиском любові до усього рідного, знайомого і звичного – того, що закладено у моральній свідомості, історичній пам’яті та національній гідності.

Зрозуміло, що найближчою мамою є наша рідна, котра залишається у серці і пам’яті найвищим ідеалом і авторитетом. Людина, яка жила і бачила своє майбутнє у власних дітях, у їх добробуті, щасті, радості та успішності. Обов’язок кожної дитини – любити, поважати і величати свою матусю, позаяк вона дала нам життя, яке цінувала і цінує вдвічі більше за своє. І в хвилини радості чи горя, у будь-якому віці ми залишимось для неї рідними дітьми, яких чекає все та ж тепла і щира любов і підтримка.  Бережіть матерів – вони наше все!

Віталій СЛУКА.