Головна Життя Власне житло на повноліття

Власне житло на повноліття

245
0

18 грудня у житті Наталії Скрипки, яка позбавлена батьківського піклування, відбулася важлива подія – дівчина отримала власне житло.

Шанс отримати, хоч невелику, але власну оселю у Наталії з’явився завдяки прийнятій Львівською обласною радою Регіональній програмі забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Львівській області на 2013-2015 роки, а також сумлінній і наполегливій роботі начальника служби у справах дітей та молоді Віри Павлової та допомоги Наталиного опікуна Марії Сагали.

Відповідно до цієї програми, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення повноліття повинні забезпечувати житлом. Для цього депутати облради заклали кошти в обласному бюджеті, а держава в свою чергу мала забезпечити співфінансування програми. Однак з державного бюджету не надійшло жодної копійки, а тому програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, опинилася під загрозою зриву. Та, на щастя, ситуацію вдалося врятувати. Завдяки активній роботі депутата Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Володимира Тістика, який закріплений за Жовківщиною, голові бюджетної комісії облради Ярославу Качмарику, а також голові комісії обласної ради з молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму Тарасу Скибі вдалося знайти потрібну суму в бюджеті області, а вже 29 жовтня 2013 року Львівська обласна рада ухвалила рішення «Про фінансування Регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Львівській області на 2013-2015 роки». Тепер Наталія Скрипка повноправний власник 1-кімнатної квартири в селищі Магерові.

Попри те, що проблему вдалося вирішити на рівні області, адже не було надано жодної копійки з держбюджету, на врученні ключів від квартири чиновники чомусь дякували Януковичу. Так, в. о. заступника голови Львівської ОДА Володимир Губицький та голова Жовківської РДА Степан Ціолковський, перерізавши символічну стрічку, говорили чомусь про «соціальні ініціативи Президента України», які до справи не мають жодного стосунку.

До присутніх звернувся голова Жовківської районної ради Тадей Швай, який побажав Наталії щастя та успіхів у житті, висловив впевненість, що доля
в неї складеться щасливо, адже вона відчуватиме завжди підтримку та піклування і створить свою щасливу сім’ю. Він привітав усіх з прийдешнім святом Миколая Чудотворця та закликав творити добро, допомагати потребуючим і дбати про молоде покоління, про незахищених громадян та дітей, які залишились без батьківської опіки.

Також виступила Марія Сагала, яка була опікуном Наталії Скрипки і спонсорською допомогою долучилася до придбання квартири своїй вихованці.

Заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига прокоментував цю подію так: «Перш за все хочу відзначити роботу начальника служби у справах дітей та молоді Віри Павлової. Саме завдяки її наполегливості та розумінню депутатів обласної ради 29 жовтня Львівська обласна рада, незважаючи на відсутність співфінансування з державного бюджету, таки виділила кошти на придбання житла. Нагадаю, що Жовківський район був одним із перших в Україні, який придбав житло для дітей, позбавлених батьківського піклування. Силами районного бюджету та місцевого бюджету Потелицької сільської ради у 2012 році вдалося забезпечили житлом двох дітей із села Потелич. Сподіваємося, що така програма діятиме і надалі, а держава долучиться коштами до ініціатив обласного, районного та сільського бюджетів».

Наш кореспондент.