Головна Інтерв'ю Богдан Юрдига: “Влада – не самоціль, а лиш засіб, який треба використати...

Богдан Юрдига: “Влада – не самоціль, а лиш засіб, який треба використати на благо народу”

355
0

Представники  органів влади від ВО "Свобода" 12 листопада 2014 року оголосили заяву про складення повноважень націоналістами-членами Кабінету Міністрів України, головами обласних і районних державних адміністрацій у зв'язку з оголошенням результатів позачергових парламентських виборів та формуванням нової коаліції. Голова Жовківської РДА Богдан Юрдига підтримав рішення своїх побратимів та за власним бажанням подав заяву про відставку. 

Свободівець Богдан Юрдига на посаді голови Жовківської РДА пропрацював недовго, проте, виконуючи свої посадові обов'язки добросовісно і чесно, вже сьогодні може звітувати про певні здобутки та досягнення. Насправді, попри скрутні часи, зроблено багато. За плечима цього молодого, та водночас фахового і компетентного чиновника – совісна праця, спрямована на розвиток Жовківщини. Про усі аспекти роботи та труднощі на ниві державної служби ми поговоримо безпосередньо з очільником району.

— Богдане Володимировичу, з якими проблемами Ви зіткнулися на початку роботи в Жовківській райдержадміністрації?

— Зважаючи на важку економічну ситуацію в державі, коштів для розвитку регіону практично не було. Тому, основну увагу ми зосередили на тих напрямках роботи, які не потребують значних затрат, проте можуть суттєво покращити рівень життя людей.

До таких напрямків роботи належить покращення екологічного стану в районі. Зокрема, нам вдалося налагодити вивезення твердих побутових відходів із територій Надичівської, Артасівської, Зіболківської, Смереківської, Сопошинської та Мацошинської сільських рад. Сподіваюся, що це стане важливим кроком для забезпечення екологічного благополуччя району.

У березні цього року, на території Боянецької сільської ради працівники Жовківської райдержадміністрації та Жовківської райради висадили 16 000 саджанців дерев для вшанування Героїв Небесної Сотні. Спільно із новим керівництвом Жовківського лісгоспу напрацьвана програма озеленення населених пунктів району, а саме — висадження ялинок біля храмів та шкіл. 

До корисних проектів, які вдалося втілити в життя, можна зарахувати відкриття, фактично з нуля, бактеріологічної лабораторії у Жовківській центральній лікарні.

Завдяки сприянню депутата Львівської обласної ради від ВО «Свобода», Володимира Тістика, для Жовківського району було залучено значні суми коштів з екологічного фонду області, на екологічні програми у селах та містах району. Це, зокрема, на придбання сміттєвоза для комунальної служби Куликова, придбання сміттєвих контейнерів, покращення гідрологічного стану річок.

Також Жовківська РДА активно підтримує позиції жителів сіл Малехова, Грибовичів та міста Дубляни, які вимагають закриття Львівського міського сміттєзвалища у Грибовичах. Міський голова Андрій Садовий фактично ігнорує проблеми цих громад, викликані сміттєзвалищем, і вбачає лише перспективу для збагачення власної кишені, за рахунок людського здоров'я.

— Які найважливіші проекти у соціальній сфері вдалося втілити?

— Без активної політики в сфері соціально-економічного розвитку неможливий нормальний поступ громад. Саме тому ми подали заявку на участь у проектах фонду соціальних інвестицій. Сподіваємося, що в 2015-16 рр. вдасться відкрити дитячий садочок у Смерекові, завершити роботу з енергозбереження у школі села Стара Скварява та дитячого садочку в Новій Кам’янці. Також район та місцеві ради подали заявки на участь у конкурсі мікропроектів, оголошеного Львівською обласною радою, де є можливість залучити додаткові кошти для соціальної сфери і благоустрою району. 

Окрім цього, проводиться робота з енергозбереження у школах району. Цього року будуть замінені вікна у Липницькій та Гребінецькій школах. Аварійні дахи перекрили у школах сіл Гійче, Туринка, Сопошин, Замочок, Лавриків, а також спортивному залі ДЮСШ у місті Жовкві. До кінця року завершаться ремонтні роботи вбиралень у всіх школах району. Відремонтовані проблемні котельні у Куликівській, Забірській, Потелицькій школах. 
Цього року всі вчителі району отримали 100 % премії до Дня освітянина. Спільно з обласною радою вдалося закупити комп’ютерну техніку для закладів освіти району.

— На сьогодні неабияк актуальне питання енергозбереження. Що зроблено в цьому напрямку?

— Звичайно програми енергозбереження для району є пріоритетними. Через подорожчання газу потрібно мінімально використовувати природний газ та перейти на альтернативні джерела опалення, а також застосувати енергозберігаючі технології.

У Жовкві райдержадміністрація спільно з міською радою вживають заходи щодо завершення модернізації котельні на вул. Воїнів УПА з переходом на альтернативний вид палива. Відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА № 562/0/5-14 від 22.10.2014 року, Жовківський район отримав майже 14 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Ці кошти будуть використані на модернізацію котельні в Жовкві, а також шкільних котелень у Купичволі та Кам’яній Горі.

Важливим кроком до енергетичної незалежності міста Дублян стала співпраця з іноземними інвесторами, які готові замінити газову котельню в Дублянах на альтернативні джерела опалення. Такий проект не коштуватиме ні району, ні міськраді жодної копійки, проте принесе значну користь, адже, окрім дешевшої енергії, він передбачає також заміну теплотрас, утеплення фасадів і заміну вікон.

— Жовківська адміністрація приділяє велику увагу дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківського піклування. Розкажіть про це детальніше.

— Хочу зазначити, насамперед, що кожного місяця особисто проводжу засідання Комісії з питань захисту прав дитини. Вважаю, що одне з найбільш значимих завдань влади є піклування про долю дітей-сиріт. Цих маленьких людей, майбутніх громадян нашої держави, які ще не в силі самі себе захистити, але які, за тих чи інших обставин, опинились у скрутному становищі.

У Жовківському районі сьогодні проживає 79 дітей, які не мають сім'ї та потребують батьківського догляду. Відрадно, що жителям нашого району небайдужі дитячі долі, і вони готові взяти на себе відповідальність за виховання нерідних їм дітей. У 2014 році на Жовківщині було створено дві прийомні сім’ї, в які влаштовано шестеро дітей-сиріт та дітей з інтернатних закладів. У вересні цього року одна сім’я, за власним бажанням, позбавилась статусу прийомної і офіційно усиновила трьох дітей. Також, під крило опіки Жовківської служби у справах дітей потрапило шестеро вихованців дитячого будинку сімейного типу родини Бузівок, які прибули до нас із Луганської області. Радісно, що троє дітей-сиріт отримали квартиру в селищі Куликові. На сучасному етапі життя я прикладаю максимум зусиль, щоб пришвидшити процедуру передачі у приватну власність будівлі в селі Добросині особі з числа дітей-сиріт. На стадії завершення робота щодо придбання житлового будинку в с. Лаврикові для двох дітей, позбавлених батьківського піклування та двох осіб з їх числа.

Знаєте, ця робота мені найбільше до душі. Адже діти — це наше майбутнє, фундамент нації. Хочеться, щоб будівля під назвою "держава" мала міцну основу, а це можливо лише за умови, що українські нащадки будуть рости у повних сім'ях, з міцними родинними зв’язками, в атмосфері любові та національно-патріотичного виховання.

— Ви згадали про національно-пат-ріотичне виховання. Як працюєте в цьому напрямку?

— Наведу вам приклад такого господарського порівняння (усміхається). Садівник, який не вважає за доцільне подбати про кореневу систему дерева (знайти добрий чорнозем, викопати відповідної глибини ямку, щоб коріння мало куди розростатись, захистити його від шкідників), а марить стиглими плодами,скоріш за все, зазнає розчарування. Ззовні — уражені хворобою, всередині — пусті або червиві, такі плоди прирікають дерево на загибель. Садівник — це ми з вами, це батьки, вчителі; плоди — це наші діти, це ті, хто прийде і буде жити після нас; дерево — це наше життя, це наша держава; кореневище — це наша національна свідомість, це наші культура, історія, мова, герої, наша духовність, звичаї і традиції, це усвідомлення нашої самобутності. Якщо ми не подбаємо про національний «корінь», то наші діти не знатимуть, хто вони, і їх асимілює примітивна, чужа і ворожа українському народу культура. А «дерево», назва якому Україна загине і зникне. Ось для чого потрібне національно-патріотичне виховання.
Як ідейний послідовник національних принципів, можу стверджувати, що на Жовківщині проводиться постійна робота в напрямку національно-патріотичного виховання. Цього року школи району отримали ще 500 підручників правдивої історії України. Щодо молодіжної політики, то всі заходи, які проводяться у районі, окрім спортивного чи розважального характеру, виконують також виховну функцію. Невід'ємною частиною нашої роботи є належне відзначення всіх національних свят та вшанування героїв, життя яких є прикладом для сучасної молоді.

— Пане Богдане, сьогодні увага українців прикута до подій на сході нашої держави, адже там точиться справжня жорстока війна. Хтось зі зброєю в руках пішов на передову, а хтось залишився забезпечити надійний тил. Розкажіть про свою роботу в напрямку допомоги бійцям АТО.

— За останні місяці ми спільно зі самообороною, підприємцями та небайдужими мешканцями району зібрали майже мільйон гривень, а також предмети особистої гігієни, одяг та продукти харчування. На зібрані кошти закупили чимало необхідних речей, серед яких бронежилети, каски, генератори. Але підбивати підсумки зарано, бо, поки йде війна, і герої потребують нашої допомоги, ми зобов’язані забезпечити їх усім необхідним. Допомагаючи воїнам, які обороняють Україну, жителі Жовківщини ще раз підтверджують свій патріотизм та згуртованість.

— Йдучи на вибори, «Свобода» обіцяла, що влада служитиме народу. Чи легко потрапити до Вас на особистий прийом? 

— З мешканцями району я спілкуюся систематично, під час проведення виїзних прийомів громадян. У райдержадміністрації, відповідно до графіку, відбуваються регулярні особисті прийоми, на які запрошуються керівники служб та структурних підрозділів для оперативного розгляду усних звернень та надання консультацій. Завжди є присутнім представник відділу Держземагентства у Жовківському районі. Інформація про результати прийомів громадян оперативно розміщується на сайті райдержадміністрації. 

Для всебічного та об’єктивного розгляду письмових звернень громадян налагоджена практика створення виїзних комісій райдержадміністрації. В таких випадках заявник разом із конфліктною стороною та членами комісії  може особисто бути присутнім при розгляді скарги.

За десять місяців 2014 року зареєстровано 849 звернень. З них, 138  надійшли на урядову «гарячу лінію», 224 — письмові звернення, 487 — заяви на одноразову грошову допомогу. За цей період часу надано роз'яснення 256 громадянам, 40 листів скеровано за належністю, 510-тьом  жителям району надано позитивне рішення. У райдержадміністрації налагоджена практика подання відповідей на письмові звернення громадян у 15-денний термін.

— Що Ви робите для того, аби місцева влада була ближчою до людей?

— Юридичний відділ РДА надає безоплатну правову допомогу громадянам, проводить консультації з головами сільських, селищних, міських рад. Спеціалісти відділу є  членами комісії на особистих прийомах громадян, надають юридичну допомогу громадянам і проводять фахові консультації на місці.

Після змін у Земельному законодавстві у 2013 році, сільгоспінспекція у Львівській області гальмувала роботу щодо надання дозволів на розробку Документації з землеустрою щодо виділення власникам паїв та затвердження документації. На сьогодні цю проблему вдалося частково вирішити.

— Люди витрачають багато часу, оббиваючи пороги чиновницьких кабінетів. Цю проблему вдалося б усунути за умови належного функціонування Центру надання адміністративних послуг так званого «єдиного вікна». Наскільки ефективною є робота ЦНАПу в Жовківській РДА?

— За період роботи Центром надання адміністративних послуг прийнято 328 звернень від громадян та суб’єктів господарювання. З них, видано готових результатів – 320, надано 500 консультацій. До переліку адміністративних послуг включені послуги Жовківського РВ ГУДМСУ, відділу Держземагентства у Жовківському районі, Реєстраційної служби, Жовківської Держсанепідслужби, Жовківського райвідділу Держслужби з надзвичайних ситуацій, Управління ветеринарної медицини. Органи виконавчої влади взаємодіють із райдержадміністрацією і допомагають у якісному та своєчасному наданні адміністративних послуг. Сподіваюся, що в найближчому часі Центр надання адміністративних послуг зможе в повній мірі виконувати свої завдання, і полегшить громадянам доступ до послуг, які надаються органами влади. 

— На посаді голови районної адміністрації Ви проявили себе як фаховий та послі-довний керівник. Долаючи труднощі, Вам вдавалося втримати стабільність та навіть працювати на розвиток Жовківщини. Чому Ви все-таки прийняли рішення добровільно піти у відставку?

— Після завершення позачергових парламентських виборів уся відповідальність за політичну та соціально-економічну ситуацію в державі перейде до учасників майбутньої парламентської коаліції. Хочеться вірити, що діяльність новообраних депутатів буде спрямована не на задоволення власних інтересів, а на стабілізацію ситуації в країні, адже ідеали, за які боровся Майдан, і віддала своє життя Небесна Сотня, потребують негайної практичної реалізації, а ігнорування негайних політичних рішень вважаю просто зрадою українському народу. 

Своєю чергою свободівці, як виразники націоналістичної ідеології, ні на мить не перестають працювати задля втілення головних вимог Революції гідності. Влада – не самоціль, а це лише засіб, який треба використати на благо народу. Ми взяли на себе відповідальність влади у найважчий час. Але сьогодні ми не тримаємося за посади, бо насправді нашою метою є захист інтересів громади. Тому свободівці й надалі працюватимуть із громадою і для громади.

— Дякую за розмову.

Спілкувалась Віталія ТЕРЛЕЦЬКА.
Cвітлини Уляни Лащівської.