Головна Інтерв'ю Жовківське відділення Ощадбанку – споруда досить відома і часто відвідувана

Жовківське відділення Ощадбанку – споруда досить відома і часто відвідувана

337
0

Особливо це відчутно у дні оплати за комунальні послуги. Втім це далеко не всі функції, які виконує банківська установа. Напередодні професійного свята спілкуюся з керівником відділення Віктором СТАНЬКОМ.

— Вікторе Григоровичу, яка головна місія установи, в якій працюєте?

— Насамперед,  це  забезпечення населення надійним фінансовим інструментом тривалого та гарантованого заощадження, а також підтримка економічного розвитку держави шляхом надання сучасних банківських послуг.

— З якими завданнями команда Ощадбанку справляється найбільш успішно?

— Одним із поставлених завдань, яке  команда Ощадбанку виконує справно, є те, що ми випереджаємо більшість колег по ринку за темпами залучення депозитів населення. На боці «Ощадбанку» − аргумент у вигляді державної гарантії. Якщо інші банки є учасниками Фонду гарантування вкладів, і, в разі їх неплатоспроможності, Фонд виплачує потерпілим до 200 тисяч гривень компенсації, то вклади в Ощадбанку покриваються стовідсотковою державною гарантією, за Законом «Про банки і банківську діяльність». Між тим, без відновлення довіри до всієї банківської системи говорити про успішне ведення будь-якого фінансового бізнесу сьогодні складно.

— Вікторе Григоровичу, з погляду професійного банківського працівника, враховуючи економічну ситуацію в Україні, підвищення тарифів на газ на 280 % та на комунальні послуги на 60 %, які б ви дали поради населенню Жовківщини щодо економії власних коштів. Як зігріти наші домівки в найближчий опалювальний сезон?

— Проблема надзвичайно актуальна на сьогоднішній день, подібну ситуацію переживали країни Східної Європи,  яку успішно вдалось вирішити за допомогою програм енергозбереження.

В Україні є декілька банків, серед яких і Ощадбанк, які за підтримки уряду кредитують громадян на придбання котлів, альтернативних газовим, та розширюють програму кредитування на придбання енергоефективного обладнання. 6 травня 2015 року набуло чинності рішення Кабінету Міністрів України про продовження Державної програми стимулювання населення  до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання котлів, а також розширено перелік обладнання та матеріалів, на які поширюється дія зазначеної програми. Державна підтримка  надаватиметься:  у розмірі 20 % суми кредиту, залученого фізичними особами на придбання котлів, альтернативних газовим, але не більше 5000 грн.;  у розмірі 30 % суми кредиту, залученого фізичними особами на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, але не більше 10 000 грн.; у розмірі 15-20 % відшкодування частини витрат по процентах.

На допомогу людям у придбанні котлів та енергоефективного обладнання уряд виділив 47,6  та 198 млн. грн. бюджетних коштів відповідно. Кредит надається на строк до 36 місяців. Ставка – 25 % річних, обов’язковий внесок – 10 % від вартості товару. Мінімальна сума кредиту – 1000 грн., максимальна – 50 000 грн.

Для отримання кредиту необхідно виконати 6 простих кроків: обрати товар у магазині;  отримати рахунок-фактуру на обраний товар та надати його до установи банку разом з усіма необхідними документами для отримання кредиту;  отримати згоду від банку щодо надання кредиту;  сплатити продавцю обов’язковий початковий внесок у розмірі 10% від вартості товару та надати до банку відповідні підтверджувальні документи; отримати кредит, який надається шляхом перерахування кредитних коштів на рахунок продавця та надати до банку документ, що підтверджує отримання товару від продавця; отримати від Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України на поточний рахунок, відкритий в Ощадбанку, відшкодування частини суми кредиту.

— Вітаю Вас із професійним святом, адже за плечима – три десятки років, відданих Ощадбанку!  Далеко не кожен може похвалитися таким стажем…

— Дякую. Справді, роки минають швидко. Та ні про що не шкодую, я люблю свою роботу, і радий тим, що можу прислужитися співгромадянам. Користуючись на-
годою, хочу поздоровити колег із Днем банківських працівників. Шановні друзі, у непростий час живемо і працюємо. Наша наполеглива праця, чесність, компетентність та професіоналізм мають стати запорукою та основою зростання економіки країни, рушієм її добробуту та стабільності. Зичу усім здоров’я, достатку, всіляких гараздів та плідної праці на благо рідної Жовківщини!

— Дякую за розмову.

Спілкувався Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.