Головна Історія Майстер-клас для школярів від Христини Корпало

Майстер-клас для школярів від Христини Корпало

336
0

Невід’ємною частиною Великоднього свята є писанка. З давніх-давен яйце було символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду…

Виготовляють писанки наприкінці Великого посту. Стало вже доброю традицією в народному музеї о.Маркіяна Шашкевича в селі Деревні малювати писанки. Цьогоріч майстер-клас для школярів провадила Христина Корпало, студентка педагогічного коледжу ЛНУ ім. Ів.Франка, жителька села Сопошина.

«Українська писанка – це світло сонця і світ душі, подих неба і дух землі. Вона є мірилом краси, унікальним витвором народного генія», — говорила під час уроку писанкарка. І ось в дитячих руках оживають рослинні малюнки, геометричні візерунки, народжується диво-писанка. Наймолодшим учасникам заходу – 3,5, а найстаршим — біля 50. Але вони усі із захопленням чаклували над своїми творіннями.

Хочеться наголосити, що під час заходів в НД с. Деревні чи в музеї о. Маркіяна Шашкевича – проходять акції підтримки для воїнів, учасників АТО. Цього разу була зібрана і відправлена посилка в Луганську область для бійця Романа Охріська. До збору коштів долучились сестра воїна Марія Мельник, підприємці Марія Сагала, Іван Білаш, Роман Брик, а також Мирослава Мандрик та Володимир Мандрик.

Мирослава МАНДРИК,

Володимир МАНДРИК.