Головна Історія На Личаківському кладовищі у Львові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами

На Личаківському кладовищі у Львові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами

121
0

Сьогодні на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять бійців Героїв Крут, які цього дня, 104 роки тому, загинули під час бою з більшовицькою армією.

На полі почесних поховань №67 представники влади та громадськості поклали квіти до могил учасників легендарного бою під станцією Крути Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка і долучилися до поминальної молитви.

Участь у вшануванні взяли заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, керівники структурних підрозділів та працівники Львівської ОДА.

“Вічна пам’ять Героям України, які поклали своє життя за незалежність і суверенність України. Невеликим підрозділом, в десятки разів меншим від сил більшовиків, молодим юнакам вдалося зупинити наступ на Київ. Таких знакових героїчних подій багато в історії України. Вшанування пам’яті про Героїв, які були їх учасниками, є нашим обов’язком та честю для нас. Слава Україні! Героям Слава!”, – зазначив Іван Собко.

Довідково:

29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 км від Києва, відбувся бій між підрозділом російської червоної гвардії у складі близько 4 тис осіб та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 500—600 вояків. У той час у Києві тривало більшовицьке повстання і військові дії точилися між військами Української Центральної Ради та більшовиками. Після бою 27 юнаків потрапили в полон до більшовиків, які їх стратили.

Протистояння під Крутами є важливою частиною української історичної пам’яті, адже зупинило наступ більшовиків на Київ – російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, за яким Українську Народну Республіку визнали незалежною і рівноправною державою.

На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами