Головна Історія Подяка учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Подяка учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

414
0

14 грудня біля пам’ятного знака «Героям і жертвам Чорнобиля» у м. Львові за участі керівництва області та представників громадських організацій Львівщини відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Від Жовківщини у віче взяли участь керівник управління соціального захисту населення Жовківської РДА Ігор Гуменюк, члени Жовківської районної організації «Союз Чорнобиль України» на чолі з головою Петром Дзюнькою. Зранку учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС зібралися біля пам’ятного знака у Жовкві і разом із о. Петром Бранцем помолилися за упокій душ полеглих колег-ліквідаторів.

31 рік тому у наше життя увірвалась Чорнобильська трагедія. 26 квітня 1986 року багато хто, не задумуючись про наслідки, виконував свою роботу. Ціною свого здоров’я та життя ліквідатори зупинили поширення радіації. Ми повинні пам’ятати не лише тих, хто відійшов у вічне життя, а й дякувати тим, хто сьогодні з нами. Наш обов’язок — пам’ятати і передавати цю шану своїм дітям і робити все, щоб у майбутньому такі страшні трагедії не повторювались.
У рамках заходу перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, міський голова Львова Андрій Садовий та представники громадськості, жовківчани поклали квіти до пам’ятного знака «Героям і жертвам Чорнобиля». Священнослужителі міста відслужили чин панахиди у пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, рятуючи світ від атомного лиха.

Також учасники заходу спільно виконали Гімн України. Після пам’ятного заходу учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зібралися у кінопалаці ім. Довженка. Під головуванням першого заступника голови ЛОДА Ростислава Замлинського обговорили проблемні питання ліквідаторів, на які дали відповідь керівники Пенсійного фонду, казначейства, департаменту соціальної політики області. Ліквідаторів найбільше турбують проблеми соціального забезпечення, нарахування пенсій, забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та компенсацій за їх невикористання, харчування та ін. Питання державного законодавчого рівня скеровуватимуть у профільну комісію.

Учасники художньої самодіяльності Львівської ЗОШ № 3 привітали присутніх концертними номерами.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.