Головна Історія Пам’ятаємо героїв Чорнобильської аварії

Пам’ятаємо героїв Чорнобильської аварії

298
0

Тридцять років тому світ сколихнула наймасштабніша техногенна катастрофа. Аварія на Чорнобильській АЕС – одна з найтрагічніших сторінок в історії України, яка і нині відлунюється проблемами і наслідками. Зруйновано мільйони людських життів, покинуті міста і села, гектари земель,  непридатних для використання… Чорнобильська трагедія розцінюється, як найбільша за всю історію ядерної енергетики і за чисельністю потерпілих від її наслідків, і за економічною шкодою.

Минулого тижня у Жовкві вшанували тих, які у вступили у нерівний бій із невидимим ворогом, щоб врятувати нас і наше майбутнє. Ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, потерпілі, влада району, громадськість зібралися біля пам’ятника «Живим і мертвим, і ненародженим жертвам Чорнобильської трагедії». Священнослужителі о. Петро Бранець і о. Терентій Довганюк відслужили панахиду за полеглими у ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії. Ведуча Галина Фесюк – керівник відділу культури і туризму, прочитала авторський вірш. Присутні віддали данину пам’яті тим, хто у цей нелегкий час став прикладом сміливості і відваги для кожного з нас.

Зібрання продовжилось у районному Народному домі. Екологічний дзвін нагадав про ту страшну подію тридцятирічної давності, відлуння якої відчуваємо і нині. Вчитель-вихователь КЗ ЛОР «Жовківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Ігор Полуситок виступив із підготовленими відеослайдами про причини і наслідки страшної Чорнобильської трагедії.

До присутніх ліквідаторів  і потерпілих звернулися голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур і голова Жовківської районної ради Роман Горбань.  Вони вручили 51 нагороду – медалі та ордени – ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській АЕС та з нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії. З кожним роком ще більше усвідомлюємо масштаби жахливої атомної аварії. Наше завдання – пам’ятати тих, хто врятував нас, підтримувати і всіляко сприяти  ліквідаторам. Очільники району подякували голові районної організації «Союз-Чорнобиль-Україна» Петру Дзюньці за наполегливість і сприяння у проведенні заходів вшанування учасників ліквідації Чорнобильської аварії. У зібраннях взяв участь екс-депутат Верховної Ради Василь Пазиняк, який особливо долучився до спорудження пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії у м. Жовкві.

Від чорнобильців району П. Дзюнька висловлює щиру подяку владі, підприємцям за надану  допомогу у проведенні заходів зі вшанування ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Уляна Лащівська.