Головна Історія Жовківський замок потребує реставрації

Жовківський замок потребує реставрації

510
0

Обласні обранці закликають уряд співфінансувати транскордонний проект із реставрації Жовківського замку.

Львівська обласна рада звернулася до віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням співфінансувати транскордонний проект із реставрації Жовківського замку.

Обласна рада запровадила та успішно реалізовує практику співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги, які реалізовуються на території Львівщини. Так, у вересні цього року вже втретє пройшли слухання з вказаного питання за участю зацікавлених інституцій.

Цьогоріч заявку подав також Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві, який у 2013 році виграв та розпочав реалізацію спільно з польським партнером Проекту Євросоюзу «Скарби прикордоння – охорона культурної спадщини» на суму біля 4 млн євро в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007 — 2013.  Проект передбачає реставрацію пам’ятки архітектури національного значення Жовківського замку.

Умовами програми передбачено співфінансування  від учасників проекту у розмірі не менше 10% від загальної вартості, що для української сторони складає близько 2,6 млн. гривень. Оскільки Замок знаходиться у державній власності, Львівська обласна рада в рамках затвердженого Порядку співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги, не може задовольнити вказане клопотання.

Саме тому, в ході візиту Президента України Петра Порошенка до Львова, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак із віце-прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом обговорили можливості фінансування власного внеску проекту з державного бюджету.

Як наслідок, Львівська обласна рада скерувала до Кабінету Міністрів України листа з проханням передбачити в бюджеті 2015 року для Міністерства культури України – як установи, якій безпосередньо підпорядковується заповідник, цільові капіталовкладення на реставрацію Жовківського замку в сумі  2,6 млн. грн.