Головна Герої 100 крилатих Героїв у небо полетіло

100 крилатих Героїв у небо полетіло

393
0

20 лютого (тепер уже завжди!) Україна вшановує Героїв Майдану. Тисячі поранених… Понад сто убитих… Науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські діячі, жителі міст і сіл – вони вийшли на мирний протест, а проти них оскалилася влада, віддавши злочинний наказ застосувати проти мітингувальників зброю!… І тисячі мирних людей стали солдатами свого народу… І Майдан освятився безневинною кров’ю… Ангели Небесної Сотні своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дали шанс вибудовувати нову державу.

20 лютого 2017 року очільники району – перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, голова Жовківської районної ради Роман Горбань, заступники голів Жов-ківської РДА та районної ради – Юрій Дубневич і Алла Жук, священнослужителі, а також представники державних установ та громадських організацій, усі небайдужі щиросердно вшанували тих, кого на очах у всього світу розстрілювала влада.

Учасники заходу мали змогу пригадати хронологію кривавих подій, вдивляючись у кадри документального фільму, за кадром якого мати (Оксана Войтович) розповідала маленькому синові історію про країну, яка боролася за кращу долю свого народу. Доповнили вечір-реквієм пісні та віршовані рядки у виконанні Наталії Полоцької, Миколи Верещака та Романа Слуки, Насті Горемикіної, Матвія Думича та Тараса Салика, Миколи Стахури, Василя Саджениці, Марти Грень, Галини Фесюк, Ігоря Полуситка, Тараса Мудрого, а також фрагмент міні-вистави «Мій син — Герой» (Наталія Парамонова).

Завершився вечір хвилиною мовчання, як пам’ять про усіх Героїв та врученням книги о. Климентія Стасіва «Місія високого слова» братові загиблого на Майдані Анатолія Жаловаги.

Цей вечір-реквієм змусив кожного вкотре замислитися над проблемами війни і миру. А також додати усім снаги і впевненості у тому, що Україна здолає будь-які кривди, бо її народ – це люди честі, обов’язку і правди!

Зоряна ГУМНИЦЬКА.