Головна Герої Наші краяни – народні депутати України від ВО «Свобода» Олег Панькевич та...

Наші краяни – народні депутати України від ВО «Свобода» Олег Панькевич та Ірина Сех, відвідали Херсонщину

238
0

Зокрема, вони навідалися до військових батальйону територіальної оборони Тернопільської області, які зараз виконують завдання на Херсонщині. Разом із народними депутатами  до військових приїхало тріо священиків «Новий час».

Депутати заздалегідь дізналися, які потреби зараз має батальйон, і прибули до солдатів із допомогою – будівельними та лісоматеріалами. Вони привітали воїнів із Днем Незалежності й побажали їм якнайшвидшої перемоги над ворогом.

Окрім матеріальної допомоги із Львівщини, бійці отримали й духовну підтримку від тріо священиків «Новий час», які виступили у польових умовах зі своєю концертною програмою та духовними проповідями. Після концерту священнослужителі довго спілкувалися із бійцями та дарували їм диски зі своїми піснями.

Олег Панькевич розповідає, що як уповноважений фракції ВО «Свобода» в Херсонській області вже майже півроку опікується військовими формуваннями, які несуть службу на Херсонщині. «Спочатку тут базувалася 95-та Житомирська окрема аеромобільна бригада, згодом — 30-та окрема механізована бригада з Новограда-Волинського, а от тепер – добровольчий батальйон із Тернопілля. В усіх поїздках до військових – чи то на Херсонщину, чи Луганщину, чи до Запоріжжя та в Дніпропетровськ – я отримую багато корисної інформації, яка дає підстави для законотворчої діяльності. Зокрема, результатом спілкування із учасниками АТО став законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України». Також ми з Іриною Сех та іншими колегами ініціювали зміни до законодавства про мобілізацію. Окрім цього, я надіслав звернення до прем’єр-міністра про забезпечення квитками на потяг учасників АТО, які їдуть у відпустку. Зараз я готую депутатський запит щодо долі 30-ї бригади, яка воювала в найгарячіших точках на Сході й зазнала багато втрат. Українці повинні мати достовірну інформацію про те, що відбувається на війні», – каже Олег Панькевич.

Ірина Сех зазначила, що зовсім недавно на Сході відвідувала батальйон територіальної оборони Львівщини, до формування якого особисто причетна. «На посаді голови Львівської облдержадміністрації я займалася формуванням і забезпеченням третього батальйону територіальної оборони Львівщини. Мені не з чужих слів відомо, як непросто спорядити й відправити батальйон для виконання завдань – доводилося залучати допомогу доброчинців з усієї області. Я знаю, що ви зголосилися до батальйону добровільно, а отже йшли боронити незалежність за покликом серця, усвідомлюючи всю небезпеку. Я бажаю вам міцними й здоровими повернутися додому. Повернутися з перемогою, бо немає миру без перемоги!» – наголосила Ірина Сех.

Під час цього візиту народні депутати відвідали село Зміївку на Херсонщині, де відбулися урочистості з нагоди 70-річчя початку депортації українців із Закерзоння та 23-ї річниці Незалежності. У селі Зміївка мешкають нащадки депортованих українців із трьох бойківських сіл, що зараз належать до території Польщі, які були примусово виселені в 1951-му році. Місцева громада досі береже пам’ять про свою малу батьківщину, зберігає традиції рідного краю. Свободівці помолилися у сільській церкві, вклонилися пам’яті жертв депортації біля пам’ятника, встановленого поруч із храмом.

Громада радо вітала гостей села – тріо священиків «Новий час», яке виступило із низкою патріотичних та духовних пісень. Пісню «Проводжала мати сина…» на воєнну тематику публіка слухала стоячи.

Олег Панькевич повідомив громаді, що зареєстрував проект постанови  Верховної Ради України про заходи у зв’язку з вшануванням 70-річчя примусового виселення етнічних українців з території Польщі. Також, за словами Олега Панькевича, у вересні мають відбутися слухання з питань правового регулювання статусу осіб, примусово переселених з території Польської Народної Республіки на територію СРСР у 1944–1951 роках, та відновлення їхніх прав у підкомітеті з питань трудових мігрантів та національно-культурної співпраці Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Виступ тріо священиків «Новий час» відбувся з нагоди Свята Незалежності і в Херсоні – в приміщенні Херсонського музичного училища, де зібралися патріотично налаштовані мешканці регіону. «Хочемо висловити велику подяку тріо священикам «Новий час», які завітали до нас зі своєю патріотичною концертною програмою, щоб привітати херсонців із Днем Незалежності, та народним депутатам. Цей патріотичний бандерівський дух, який лунав у їхніх піснях, й надалі буде допомагати херсонцям боронити свою країну в боротьбі з російськими окупантами», – наголосив голова Херсонської обласної організації ВО «Свобода» Олег Гаврилко.