Головна Герої Відкриття та освячення меморіальної дошки Герою України

Відкриття та освячення меморіальної дошки Герою України

301
0

Уже два роки на сході нашої держави йде неоголошена війна з Росією. В цій цинічній, підступній війні загинуло, на жаль, чимало наших земляків, що захищали свою рідну землю, свою Батьківщину.

Відкриття та освячення меморіальної дошки Герою України, патріоту, що поклав свою голову за українські ідеали — Віталію Кравченку — на фасаді Буринської спеціалізованої школи № 1 І-ІІІ ступенів (Сумська область), перетворилося у велелюдний мітинг.

Так, ось уже два роки наші матері й дружини, малолітні діточки й брати та сестри, просто знайомі, друзі, зрештою, ми, усі плачемо за загиблими синами України, кров застигає в жилах, коли спостерігаємо за тим, як топчуть і рвуть цвіт рідної нації, як плюндрують рідну землю… Пекучий присмак втрати прилетів із зони найзапекліших сутичок АТО – Донецького аеропорту. Саме там, у заміському районі «Царська охота» 31 жовтня 2015 року разом із товаришем, львів’янином Володимиром Трушем, Віталій Кравченко підірвався на розтяжці.

Ми усі сьогодні залишаємося в боргу перед загиблими Героями, і встановлення меморіалів – це данина пам’яті їм, тим, кого вже не повернути. Ось так нещодавно буринці зібралися біля стін місцевої школи, у якій разом зі своїми однокласниками нав-чався Віталій, щоб встановити меморіальну дошку в знак шани – пам’яті борця за волю України.

Відкрила урочистий захід директор школи Лідія Надженко, яка поділилася із присутніми біографічними даними про Віталія. Перед односельцями, які так велелюдно зібралися біля стін школи, виступили представники і владних структур. У своїх промовах і заступник голови Буринської районної ради Леонід Білик, і заступник голови Буринської РДА Валентина Перепелиця, і начальник відділу освіти РДА Валентина Стасюк, і міський голова Віталій Мельник підкреслювали важливість події, вартісне вшанування пам’яті усіх героїв України, що й сьогодні віддають своє життя у боротьбі з найзапеклішим ворогом держави – путінською Росією.

Гасло «Слава Україні! Героям слава!» сьогодні перестало бути лише вітанням. Сьогодні це віддання особливої шани тим, хто у напружений, найкритичніший і найважливіший момент життя нашої країни не відступив і пожертвував собою заради своєї Батьківщини. Це вітання є засвідченням справжнього подвигу патріота. І відкриття пам’ятної дошки Віталію Кравченку — ще одна данина пам’яті тим, хто віддав своє життя за мир і незалежність нашої держави.

Підготувала Зоряна Гумницька (за матеріалами Буринської РДА та Буринської районної ради).