Головна Герої Україна була, є і буде!

Україна була, є і буде!

268
0

Сьогоднішня війна на сході України, мабуть, нікого не залишає байдужим. Ми стали більше задумуватись над словами мир, злагода, спокій. До цього ми спостерігали війну хіба що з екранів телевізорів. І не могли собі уявити, що вона може торкнутися  і нас. Кожен: чи зі Сходу, чи із Заходу — усі переживаємо ці події по-своєму. Та  кожного воно тривожить і болить, і кожен, чим може, намагається допомогти, підтримати бойовий дух.

Школярі Жовківщини теж вирішили допомогти нашим солдатам, зокрема тим,  які перебувають на лікуванні у Львівському госпіталі. Так, за ініціативи Анатолія Щурика  та Галини Індруської й за сприяння відділу освіти Жовківської РДА (Михайло Коваль та Михайло Козак), спонсорській допомозі депутатів Львівської обласної ради Івана Бокала та районної Ірини Кіянки  (закуплено фрукти), минулої неділі талановиті дітки Жовківщини відвідали бійців АТО. Разом із ними у шпиталі побувала і автор цих рядків.

Напередодні учні з Бишкова, В. Грибович, Лаврикова, Любелі, Н. Кам’янки, Сопошина, Туринки, Дублян, Жовкви, Рави-Руської, Боянця, В. Дорошева, Забір’я, Крехова, Малехова, Мацошина, Річок, Смерекова, Стронятина та Зіболок зібрали невеличкі подарункові пакети-коробки необхідних речей та солодощів для військових. А ще, велику кількість листівок-малюнків кожному вручили особисто. Бійці були надзвичайно вражені їхньою увагою, адже в госпіталі на лікуванні перебувають учасники АТО з усієї України.  Для тих, хто святкував свої уродини впродовж з 1 по 7 вересня, Аліна Дем’янець, Аліна Арсентєва, Христина Джурик та Анна Брацук подарували чудовий концерт (слова і музика пісень Вікторії Кирилюк). До них приєдналися Заслужений артист України Зеновій Гучок, бард-виконавець Антон Крук. Наші маленькі артисточки так розчулили бійців, що ті, і щиро  сміялися і щиро не стримували сліз. Напевно, кожен з них  у той момент згадував свою домівку й своїх рідних. Отож, хочеться побажати їм  якнайшвидшого одужання, а нам усім — миру та спокою.

Іван Держило, заступник начальника центру по роботі з особовим складом: «Першочергово хочеться подякувати вашому колективу, який сьогодні приїхав привітати хлопців,  надати їм психологічну підтримку. Ваші школярі – це диво, у них велике артистичне майбутнє. Їх дуже тепло прийняли наші бійці. Практично кожної неділі у нас проходять подібні заходи за участю відомих, заслужених артистів, але першочергово — приїжджають дітки. Як правило, у хлопців є свої чада вдома, і вони дуже тепло і радо їх зустрічають. Вашим читачам хочеться побажати миру, добра і гараздів».

У цей момент на лікуванні перебуває 210 пацієнтів – учасників АТО. Звичайно, самих пацієнтів є більше, я говорю про тих, які прибули до нас уже після отримання бойових травм на полі бою. Більше 400 після проведеного лікування виписані, і як правило, відправлені додому на подальшу реабілітацію. Частина із них  направлена на повторне лікування. Є надзвичайно багато вояків, які ще, не завершивши лікування, далі йдуть у зону АТО.  Наш центр приймає, зазвичай, важкохворих, спеціалізуємось на нейрохірургії, неврології. Сюди також поступають з різними видами травм. На даний момент є 6 пацієнтів, які перебувають в реанімації, але уже чимало ми виписали в загальні відділення. На жаль, серед пацієнтів є ампутанти, які внаслідок бойових дій втратили кінцівки рук чи ніг, але бойовий дух у них надзвичайно високий, і віра в перемогу,  що усе буде гаразд на нашій землі їх підтримує. У центрі лікуються пацієнти з усієї України, більшість — з нашого західного регіону, яких направляють сюди за територіальним принципом. Щоправда, є і з Донецька та, навіть, з міста Щастя».

Михайло Магеровський, голова Львівської обласної організації української спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів: «Перебуваю я тут з нагоди вшанування учасників АТО, учасників війни на сході України. Ми своїми силами хочемо їх підбадьорити, підняти  бойовий дух. Для цього сюди прибув наш бойовий побратим, виконавець пісень, колишній спецназівець Олександр Рожко. Окрім того, заслужений артист України Зеновій Гучок, бард-виконавець Антон Крук. Надіюся, що цей концерт для учасників АТО принесе радості від того, що не все так погано. Життя продовжується, і вони не марно ризикували, втрачали своє здоров’я заради майбутнього, заради тих дітей, які для них співатимуть і заради майбутнього своєї держави. Україна була, є і буде. Ніякі посягання на територіальну цілісність, на незалежність ніяк не зламають дух українського народу. І покоління, яке після нас, воно довело, що українці — це найсильніша нація, яка може гідно відстояти свої права і свою свободу».

Андрій Ільчишин, голова асоціації ветеранів спецпідрозділів та десантних військ, виконувач обов’язків голови Львівської обласної спілки ветеранів Афганістану: «Хотів би сказати одну річ,  найголовніше: наша держава на сьогодні є в небезпеці.  Ми не могли навіть подумати, що братні  народи підуть один  проти одного. Як нам з цієї ситуації вийти? Я думаю, що вогню без диму не буває. Наші втрати — через слабкі навики командирів, малий бойовий досвід. Безумовно, через  озброєння, бойове спорядження хлопців і їхній вишкіл. Допоки будуть такі речі, доти будуть гинути наші молоді хлопці. Окрім того, є політичний аспект. Я не політик. Нею повинні займатися відповідні люди, професіонали, а військові повинні робити свою роботу. У цій ситуації важко сказати, але поки не дійдуть згоди політики, допоки Євросоюз, НАТО, усі країни дійсно не засудять  дії проти нашої країни, доти будуть гинути наші побратими. Перш за все я б хотів звернутися до матерів, щоб в них завжди зростала віра, була надія, і що з допомогою Господа Бога їхні сини і  вернуться живими. Ну, а хлопцям — тільки мужності, відваги і честі».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.