Головна Герої У Жовкві зреалізовано акцію – посаджено алею пам’яті Героїв Небесної Сотні

У Жовкві зреалізовано акцію – посаджено алею пам’яті Героїв Небесної Сотні

249
0

На свято Покрови Пресвятої Богородиці вперше в нашій державі відзначили День захисника України. Глибокі традиції вшанування захисників рідної землі у день великого християнського свята сягають ще козацьких часів. Богородиця, яку особливо вшановують українці і просять Її заступництва, стала Покровителькою і для воїнів легендарної УПА. Під покров Пречистої Діви Марії стають і новітні герої – наші сучасники. Вони виборюють майбутнє, про яке мріяли та віддавали життя Герої Небесної Сотні,  вояки УПА.

У день Покрови Пресвятої Богородиці у Жовкві зреалізовано гарну історичну акцію – посаджено алею пам’яті Героїв Небесної Сотні. В урочистій події закладення майбутнього скверу чисельно взяла участь громадськість Жовкви, прибули представники влади, гості.Священнослужителі освятили камінь закладення майбутнього скверу «Небесної Сотні».

Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці і Днем захисника України привітав народний депутат Степан Кубів, комендант Майдану. Промовець зауважив, що молоді люди, котрі загинули на вулицях Інститутській та Грушевського, поклали на нас відповідальність жити з правдою і вірою. Так, нинішні труднощі мусимо пережити. І тільки з цінностями – Бог і Україна – зможемо утвердити ідеї Революції Гідності.

Депутат Львівської обласної ради, керівник обласного комунального лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Петро Пешко наголосив, що на нараді директорів прийнято рішення закладати алеї, парки, сквери на честь героїв Небесної Сотні. Цю ідею уже втілили у Турківському і Сокальському районах, а тепер – у Жовкві. Із насадженням дерев кожен вкладає частинку своєї душі і свого серця в пам’ять тих, які віддали своє життя за нас, наших дітей і наше майбутнє.

До акції садіння жваво долучалися усі охочі. Зелені насадження ще багато років нагадуватимуть про Героїв Майдану, про їх жертовність. Нашим обов’язком є будувати державу, за яку вони загинули. Пам’ятаймо… Вони назавжди змінили Україну, підняли наш національний та патріотичний дух. Найбільше, чого прагнемо зараз – щоб прийшли ті зміни, за які боролися на Майдані.

Далі колоною усі вирушили на міське кладовище. Біля могили борцям за волю України священики відслужили панахиду за упокій полеглих, представники районної влади поклали квіти. Присутні спільно помолилися біля могили воїнів УПА. Сьогодні ми, як ніколи, оцінюємо їхню жертву, коли самі стали сучасниками реалій війни на сході нашої держави.

Урочиста академія до Дня захисника України та 73-ї річниці створення УПА  пройшла того ж дня у районному Народному домі.

Ведучі свята Оксана Войтович та Богдан Бовшик  запрошували до вітального слова о. Терентія Довганюка чину св.Василія Великого, який привітав усіх з величним святом Покрови Пресвятої Богородиці, висловив сподівання, що Україна звільниться від загарбника-сусіда та закликав усіх до щирої молитви. Голова Жовківської РДА Надія Щур та голова Жовківської районної ради Тадей Швай подякували у своїх промовах українським  воїнам-визволителям, що боронили й нині стоять на небезпечних рубежах рідної землі.

Патріотизмом були пройняті пісенні виступи Народної чоловічої хорової капели «Діброва», вокально-інструментального ансамблю РНД (керівник Роман Слука), солістки РНД Наталії Полоцької. Перед присутніми з танцювальною композицією виступили юні з хореографічної студії «Стен» Людмили Томак. Власну поезію читала поетеса, в.о. керівника відділу культури і туризму РДА Галина Фесюк.

Родзинкою  свята стало виконання духовних та  патріотичних пісень квартетом «Акорд» з м. Тернополя, що передавали жовківчанам своїми чарівними голосами любов до рідної землі та народу. 

Уляна ЛАЩІВСЬКА, Надія БАЙБУЛА.