Головна Герої Вшанували велич вчинків та духу українських вояків-борців за волю України

Вшанували велич вчинків та духу українських вояків-борців за волю України

297
0

Вшанувати пам’ять героїв, українських вояків-борців за волю України, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН – зійшлися на площу біля пам’ятника Євгену Коновальцю священнослужителі, представники влади, учнівської молоді та громадськість району.

Упродовж сімдесяти літ наш народ глибоко шанує  визволителів своєї землі. У важкі роки німецької окупації, у часи збройної боротьби з більшовиками українці повсякчас вшановували пам’ять героїв.  Ще у далекому 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначати у травні День Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві, неповторні приклади героїзму, любові до України та жертовності.

Спільною молитвою до Всевишнього долучилися присутні на віче до вшанування пам’яті за загиблими українськими борцями. Короткі промови мали голова РДА Надія Щур, голова районної ради Роман Горбань, військовий комісар  ЖРВК Сергій Кучинський, представники учнівської молоді. Виступаючі говорили про те, що відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – незалежності, розквіту і слави Української держави.

Споконвіку відомо, що на величі вчинків й величі духу плекають нових героїв, нових захисників, справжніх воїнів та борців за волю.

Із метою виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму  відділ освіти, сектор молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації щорічно у День Героїв проводить спортивно-патріотичне молодіжне свято. Святковою колоною рушили завзяті хлопці та дівчата у барвистих вишиванках на міський стадіон  “Розточчя”, де змагалися команди загальноосвітніх шкіл району – Жовківських № 1, № 2 та № 3, Сопошинської, Туринківської та Добросинської.

Змагалися юні у конкурсах строю і пісні, легкоатлетичній естафеті (біг на 100 м), підтягуванні на перекладині, жимі лежачи, перетягуванні линви, стрільбі та швидкісній силовій естафеті.

Перше місце та кубок здобули учні Добросинської ЗОШ І-ІІІ ст. – це був новий кубок, вручений переможцям.  Адже попередній, перехідний, оскільки три роки поспіль  діставався одному й тому ж переможцю – команді Жовківської першої школи, то й за правилами, у неї ж і залишився. Друге місце посіла команда Жовківської ЗОШ № 2, на третьому – юні зі Жовківської ЗОШ № 3. Начальник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль та керівник сектору молоді і спорту Ольга Калиновська вручили переможцям і призерам грамоти та солодощі.

Надія Байбула.

На світлині: на перекладині підтягується учень Жовківської ЗОШ № 3 Володимир Сенів.