Головна Герої Згадуючи, ким ми є! Згадуючи і тих, ким нам варто пишатися!

Згадуючи, ким ми є! Згадуючи і тих, ким нам варто пишатися!

223
0

Урочисте відзначення 14 жовтня річниці створення Української Повстанської Армії та вшанування учасників українського визвольного руху вже стало традицією політичного життя України, і водночас є державним визнанням великого внеску воїнів-повстанців у боротьбу за незалежність України. А ще, згідно з Указом Президента України, цей день стане Днем захисника Вітчизни.

Щорічно, на Покрову, вся патріотична громадськість Жовківщини  вшановує воїнів УПА, полеглих – хвилиною мовчання, а живих – зі щирою вдячністю за жертовність, покладену на вівтар свого народу. Маловідомі сторінки національно-визвольних змагань варті того, щоб про них знав український народ, адже зараз, як ніколи, потрібно віднайти те, що дозволить нам із гордістю говорити про наш український рід. І передусім, це – героїзм та звитяга українських борців за свободу, зокрема – бойові звершення воїнів УПА, які  боролися одночасно з двома найстрашнішими імперіями в історії ХХ століття, боролися за найбільш передові людські ідеали під кличем «Воля народам! Воля людині!». Молоді патріоти своїм життям і своєю кров’ю засвідчували любов і відданість Україні. Вони боролися під знаменом незалежної України – українським тризубом та синьо-жовтим прапором. Усі свої сили та прагнення воїни УПА поклали на вівтар за Українську самостійну соборну державу, за те, щоб нація жила у власній, вільній державі.

Звертаючись до громади під час урочистого віча на площі Вічевій, голова Жовківської РДА Богдан Юрдига зазначив, що створення УПА стало визначальною подією в новітній історії нашого народу. Воїни-повстанці відродили споконвічне прагнення українців – жити у власній вільній державі. Вони гідно боролися за українську державність. Жодному загарбнику не вдалося знищити одвічний поступ до волі й самостійності.

Данину шани тим, хто поліг у боротьбі за Україну, вписавши своєю кров’ю і жертовністю нову сторінку в історію буття нашої Держави, у своїх виступах висловили голова Жовківської районної ради Тадей Швай, голова міста Петро Вихопень та ветеран визвольних змагань Григорій Хавунка.

У рамках віча відділ культури і туризму організував музичну сторінку на патріотичну тематику, в якій взяли участь колектив народної хорової капели «Діброва» та чоловічий квартет районного Народного дому. Поезію продекламувала методист РНД Наталія Парамонова.      

Завершилося патріотичне віче ходою на цвинтар, де очільники району поклали вінок пам’яті до могил загиблих борців за волю України, а священнослужителі о. Софрон  та о. Терентій відслужили панахиду.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.