Головна Коротко Ростиме ліс, і пам’ять не зітреться

Ростиме ліс, і пам’ять не зітреться

322
0

Ліс — наше багатство. У будь-яку пору року він манить своєю красою, захоплює чудовими краєвидами. Тож ми маємо пам’ятати, що мусимо дбати про нього — захищати і відтворювати.

Гарна традиція садити ліс вже не один рік знаходить щораз більше прихильників у нас на Жовківщині. Зазвичай це була акція, приурочена Дню довкілля. Та цьогоріч на підготовлену ділянку, що за селом Боянець, приїхали працівники районної ради, адміністрації та її підрозділів, аби посадити саджанці сосни та дуба під іншим гаслом. Мабуть, воно надало заходу вагомішого статусу і відповідальності, бо зголосилося до суспільно-корисної праці більше людей.

Тадей Швай,

голова районної ради:

— Кожного року ми проводимо День довкілля і при цьому завше плануємо посадку лісу. Цьогоріч, при зустрічі з директорм держлісгоспу, я запитав його, чи є така ділянка, де можна було б посадити ліс у пам’ять Небесної Сотні. Відповідь була позитивною. Ми зорганізувалися, і ось ми тут.

Юрій Соболь,

головний лісничий

ДП "Жовківський

держлісгосп":

— Після проведення торік суцільної рубки, на цій ділянці ми сьогодні відтворюємо лісові культури — дуб із сосною. Площа 1,2 га буде засаджена цими деревцями у почерговості — три дуби та дві сосни. З людьми, які приїхали, проведено інструктаж, за їхньою роботою, аби були дотримані всі технологічні норми, слідкують наші працівники.

Більше чотирьох десятків працівників, серед яких і автори цього репортажу, долучилися до корисної справи. Тільки перші рухи саджальників були невпевненими, невдовзі чоловіки вправно володіли спеціальною лопатою для садіння — ланцетом, а жіноча половина вміло справлялась із саджанцями. У дружньому невимушеному суперництві спорилась робота. Адже всі знали, у чию пам’ять проведена ця акція.

Тереза Креховець,

працівник Жовківської РДА:

— Ми садимо ліс на честь наших героїв — Небесної Сотні. Посадивши ці дерева, ми матимемо згадку про людей, що загинули на Майдані, про те, що відбувалося колись в нашій Україні, і яким чином виборювалися наші права та свободи.

Швидко проминули години завзятої праці. На місці зрізаного лісу рівними рядочками зарясніли молоденькі дубочки та сосонки. Колись на цій понадгектарній площі шумітимуть могутні дуби та ласкатимуть зір пишні сосни. Нагадуючи про Героїв Небесної Сотні…

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ, Євген ВЕГЕРА.