Головна Коротко Історія кохання у виставі Шевченка

Історія кохання у виставі Шевченка

232
0

У понеділок у Жовкву завітали творчі гості з Перемишлянщини. У період Шевченкових днів на сцені районного Народного дому народний театр м. Перемишлян представив виставу “Назар Стодоля” Тараса Шевченка (режисер Роман Козак).

У романтичній п’єсі розповідається про вічну тему людства – велике кохання. Дія відбувається у 70-80-х роках XVII століття. Один з героїв – Хома Кичатий – в минулому козак, а нині сотник, живе на своєму багатому хуторі із дочкою Галею та ключницею Стехою. Мріє про полковницьку булаву. Заради цього ладен віддати Галю за старого полковника, але на перешкоді давня клятва козаку Назару Стодолі: віддати за нього дочку в подяку за те, що Назар у бою врятував сотникові життя. Сьогодні Назар йому не підходить, занадто бідний…. Хома розробляє підступний план усунення Назара…

Глядачі отримали справжнє задоволення від двогодинного перегляду вистави. Зворушлива історія кохання доторкнулася найпотаємніших струн душі. П’єса занурила кожного в чудову атмосферу театрального мистецтва. Хоч гості сцени – не професійні актори, а працівники відділу культури Перемишлянської РДА, учителі й учні, але вони надзвичайно майстерно й душевно передали глядачам історію кохання. Вдячні оплески зали – найкраще підтвердження гарного дозвілля. Слова подяки висловила гостям начальник відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.