Головна Коротко На Львівщині відбулись заходи щодо профілактики онкологічної патології шкіри

На Львівщині відбулись заходи щодо профілактики онкологічної патології шкіри

224
0

З нагоди Всеукраїнського Дня боротьби з меланомою за підтримки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, у Львівській області провели низку заходів щодо первинної та вторинної профілактики онкологічної патології шкіри.

За словами головного експерта департаменту охорони здоров’я з дерматовенерології Орисі Сизон, загалом впродовж акції було обстежено – 10225 осіб. Серед них діагностовано меланому в 11 осіб, рак шкіри – у 42 випадках, інші злоякісні патології шкіри – 166 осіб. До онкологічного закладу скеровано на подальше обстеження та лікування 340 пацієнтів.

Мета соціальної акції – привернути увагу людей до небезпеки, провести обстеження для раннього виявлення раку шкіри, що має вирішальне значення для збільшення шансів перемогти хворобу.

Нагадуємо, що небезпеку родимки можна оцінити згідно алгоритму АКОРД, де А — асиметрія родимки , К — край родимки, коли він стає нерівний, О — окрас, коли він змінюється, Р — розмір, коли він збільшується і Д — динаміка — поява кровоточивості чи інші зміни. Що більше таких ознак присутні в родимці, то швидше треба звертатися за консультацією.