Головна Коротко На Жовківщині понад 100 добровольців зголосилося захищати кордони держави

На Жовківщині понад 100 добровольців зголосилося захищати кордони держави

197
0

Події, що відбуваються останніми тижнями в Україні, зокрема, в найпівденнішій частині країнина півострові Крим, — не залишать байдужим жодного свідомого громадянина. Насамперед це стосується представників сильної статі. Кожен чоловік, який почувається фізично здоровим,  має бути готовим стати на захист кордонів своєї країни.

У цьому контексті розмовляю з військовим комісаром Жовківського РВК, підполковником Андрієм Кузьмічевим:

— Військовий комісаріат працює у звичному режимі. Всі розпорядження, які надходять зверху, чітко виконуються без жодної паніки та напруги.

Згідно першого розпорядження, на навчальні збори із запасу було відкликано 62 людей, 33 особи основного та 29 – резервного складів. До їх числа ввійшли солдати, сержанти, старшини стрілецьких підрозділів, а також водії та водіїмеханіки, звязківці, чий вік не перевищує  35 років.

Утім, по прибутті до Львова, була віддана команда «Відбій!» до особливого розпорядження. Нині ці військовослужбовці запасу повернулися додому, готові прибути до військкомату за першим викликом.

Натомість сьогодні на повсякденному стані військкомату перебуває 21 особа з офіцерів запасу, які викликані на збори на 20 днів. Для них не передбачений казарменний режим як і необов’язкове носіння військової форми. За ними зберігається стовідсоткова оплата з місця трудової діяльності, а також добові.

У разі отримання повістки, військовозобовязаний має в зазначений час та день прибути на військкомат з паспортом і військовим квитком, посвідченням на право управління транспортом. Із собою треба мати речовий мішок для особистих речей та засоби індивідуальної гігієни, продукти харчування на добу. Про це вказано на зворотному боці повістки.

Водночас на підприємство, де працює призовник, надходить повідомлення про необхідність звільнення його з роботи на період зборів з відповідною грошовою компенсацією.

Відрадно, що з початком зростання напруги у Криму, до нас зголосилося 109 добровольців, які з повним усвідомленням можливих наслідків  готові поповнити Збройні Сили України.  Це люди різного віку, деякі з них навіть старші дозволеного (5 0 років), а також різних звань: від солдатівдо полковника запасу. Працівниками нашої установи чоловіки обліковуються і планується їх можливе подальше використання.  Кожен з них інструктований особисто мною. В разі оголошення загальної мобілізації (військового стану), ці люди зможуть разом з іншими виконати свій громадянський обовязок зі зброєю в руках.

Наразі жодних особливих розпоряджень чи наказів із Міністерства немає. Тож закликаю мешканців Жовківщини зберігати спокій і витримку. Сподіваюсь,  у нового українського керівництва вистачить сил і можливостей владнати ситуацію без силового застосування.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ