Головна Коротко Один день волонтерської роботи може врятувати одне життя на фронті

Один день волонтерської роботи може врятувати одне життя на фронті

232
0

Громадська ініціатива «Допоможи фронту» виникла у Львові на початку травня і нині налічує близько ста волонтерів. Збір речей на фронт відбувається у кожному районі нашої області. Долучилися до акції допомоги нашим захисникам і благодійники Жовкви.

Хоча сторони й підписали У Мінську перемиря, але постріли з боку бойовиків лунають, порушуються домовленості,  і нашим військовим потрібно захищатися. Іноді складається враження, що без волонтерів українська армія не була б армією, а Україна давно втратила б останні ознаки незалежності. Поки уряд вишукує, перерозподіляє кошти для війська, вони невтомно працюють у тилу і забезпечують необхідним  передову. Вони краще від Міноборони розуміють, що солдат має бути «ситим, спорядженим, захищеним і озброєним». На війні одного патріотизму замало, хоча і він здатен творити дива

Про дивовижну і жертовну працю у тилу, зокрема у Жовкві, розповів Назар Мотика:

Такі представництва «Допоможи фронту» є в кожному районі області, зокрема, й у нас, у Жовкві.  Кожного робочого дня (понеділок – п’ятниця), з 18 год. до 20 год. жовківяни та мешканці Жовківщини приносять допомогу захисникам нашої держави. Це різні промислові товари, зокрема, одяг, ліки та засоби першої допомоги, засоби гігієни, ковдри, кросівки, спальники, рюкзаки та ін. Це можуть бути і вживані речі, головне, щоб у належному стані. Бо на фронті немає змоги ані прати, ані прасувати. Тому просимо, щоб речі були охайними.

Розкажу про двох гарних бабусь Жовкви пані Віру і пані Ірину. Вонидіти війни, обидві уже втратили чоловіків, добре знають, що таке лихоліття. Бабусіволонтерки збирають речі у сусідів, друзів, знайомихперуть, прасують і приносять до нас.

Активно долучаються до підтримки військових і діти. Вони приносять конверти із сувенірами, малюнки та листівки. І така дитяча підтримка потрібна теж. Ми сортуємо принесені речі, щоб кожному бійцю потрапили різні.

Тішимось, що до нас приєднались молоді люди і готові надати свою найрізноманітнішу допомогу. Окремі модниці, які добре знають магазини і ринки, пропонують купівлю потрібних товарів за дешевшими цінами. Приємно, що кожен вносить якусь свою лепту допомоги.

Кожного тижня ми відправляємо зібране у Львів, передаємо біля пам’ятника Королю Данилу, оформляємо акти прийому-передачі, фотографуємо. Дякуємо депутату Львівської обласної ради Петру Пешку за надане приміщення для збору волонтерської допомоги на фронт.

Нагадаємо, що збір промтоварів проводиться за адресою: м. Жовква, площа Вічева, 17 (біля банку «Аваль») у понеділок-п’ятницю, з 18:00 – 20:00. Телефон координаційного штабу у м. Жовкві 0689551166.

Не будь байдужим! Допоможи воїнам і захисникам України!

Уляна ЛАЩІВСЬКА.