Головна Коротко Робота кіноклубу Docudays UA «Феміда» при ЖЦРБ

Робота кіноклубу Docudays UA «Феміда» при ЖЦРБ

127
0

Минулоріч у листопаді на Львівщині стартував ХІІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Роль Мандрівного фестивалю полягає в наданні можливостей для перегляду охочих найталановитішого та найактуальнішого документального кіно з усього світу. В районі партнером фестивалю є Жовківська центральна районна бібліотека, яка стала однією з переможниць у конкурсі “Кіноклуб Docudays UA в бібліотеці». Це дало можливість проводити покази документальних фільмів з колекції фестивалю, поєднуючи цікаві стрічки та правовий зміст, який дає знання про права, вміння ними користуватися та захищати.

Днями в читальній залі ЖЦРБ проходив перегляд документального фільму «Життя в раю — нелегали по сусідству» (режисер Роман Вітал). Сьогодні в світі нараховується 22 мільйони біженців. Це велика трагедія. Людей різних рас і віросповідань можна зустріти в будь-якій країні. Вони вимушені, залишивши домівки, майно, родину і батьківщину, втікати через побоювання за своє життя і свободу, саме тому вони — біженці. Сучасні процеси міграції в світі є однією з ключових проблем усього людства. І якщо в 90-х роках XX ст. свобода займала перше місце, то тепер європейці все частіше надають перевагу безпеці. Іншими словами, нелегальна імміграція тісно переплітається зі сферою як національної, так і особистої безпеки.

Саме документальний фільм «Життя в раю — нелегали по сусідству» викриває систему швейцарської політики надання притулку біженцям і, як жителі Заходу ставляться до сусідів-біженців. Як це впливає на їхнє життя і як воно бути шукачем притулку в «раю!»?

Окрім самого показу, з глядача-ми відбулася дискусія навколо проблем, які було піднято в фільмі.

Зоряна  ГУМНИЦЬКА.