Головна Коротко В Жовкві обговорили проблематику зайнятості працездатних людей з особливими потребами

В Жовкві обговорили проблематику зайнятості працездатних людей з особливими потребами

218
0

У Жовківському районному центрі зайнятості за круглим столом на тему «Спільними зусиллями назустріч працездатному населенню з особливими потребами», присвяченому до Дня інвалідів, відбулася жвава розмова, під час якої соціальні партнери обговорили проблематику зайнятості працездатних людей з особливими потребами та окреслили першочергові завдання задля повернення таких краян до повноправного життя у суспільстві. Невід’ємним правом інвалідів, як і здорових людей, є право на працю, незважаючи на обмежену дієздатність.

Із вступною промовою виступила в. о. директора центру зайнятості Галина Каштан, окресливши зміни в чинному законодавстві щодо питань зайнятості осіб з обмеженими можливостями. Інваліди – найбільш уразлива верства населення, що потребує особливої уваги та турботи не тільки з боку урядових установ, а й кожного члена суспільства зокрема. І лише скоординовані дії зацікавлених сторін – органів влади, фонду соціального захисту інвалідів, державної служби зайнятості, медичних закладів, підприємств, громадських організацій – зможуть забезпечити комплексний соціальний захист осіб з різними нозологіями.

О. Крупка, начальник відділу взаємодії з роботодавцями, звернула увагу присутніх роботодавців та соціальних партнерів на питання працевлаштування інвалідів та громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, щодо можливої компенсації єдиного соціального внеску, за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів, на нові робочі місця.

Т. Марків, начальник відділу активної підтримки безробітних, зупинила увагу на  організації профнавчання на замовлення роботодавців, наголосила щодо проведення інформаційної роботи з різними категоріями клієнтів, зокрема з особами з інвалідністю, ця робота здійснюється шляхом профінформування, профконсультування та залучення до групових та масових заходів.  Професійна підготовка або перепідготовка інвалідів здійснюється з урахуванням медичних показань і протипоказань.

Присутні – керівник ВВД ФСС НВ (відділ виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань) у Жовківському районі Н. Кузьо, директор територіального центру в Жовківському районі Л. Залужна, головний спеціаліст відділу у справах дітей Жовківської РДА В. Ковалик, начальник районного центру соціальної служби для сім’ї та молоді В. Кожушко, головний спеціаліст відділу по роботі з інвалідами Управління соціального захисту населення М. Смолинець, а також представники підприємств та особи з інвалідністю, котрі зосередили увагу на проблемах, які виникають при обслуговуванні інвалідів, порушили чимало важливих питань життєдіяльності мешканців району з особливими потребами. Голова асоціації  підприємців Жовківського району В. Кисіль поділився досвідом участі у подібних заходах, які проводились на рівні області, щодо питань, які виникають у частині працевлаштування працездатних громадян з особливими потребами.

Обговорювана тематика не залишила нікого байдужим. Кожний учасник ділової розмови висловив свої думки щодо шляхів вирішення питання зайнятості неповносправних. Присутні також дійшли висновку про доцільність запрошення на засідання МСЕК представників центру зайнятості й управління соціального захисту населення.

Підводивши підсумки роботи круглого столу, учасники звернули увагу на не-обхідність обміну інформацією, яка буде корисна в роботі з особами з інвалідністю для вирішення питання їх реалізації як особистостей.

Під час дискусії неодноразово підкреслювалося, що у кожної особи з вадами здоров’я – окрема історія, своя трагедія. Однак інвалідність не слід сприймати як вирок, це швидше – виклик долі. І лише відкривши серця один одному, надавши руку дружньої підтримки, можна створити інший світ, де нема чужої біди, а панує мир і взаєморозуміння. Тож відкриймо своє серце для ближніх, подаймо руку допомоги, щоб хоч трохи зрозуміти людей з особливими потребами. Чужої біди не буває.

Ольга КРУПКА,

начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Жовківського районного центру зайнятості.