Головна Коротко “Велика коляда” у Львові

“Велика коляда” у Львові

402
0

Уже дев’ятнадцять років поспіль у Львові в час різдвяних свят відбувається фестиваль “Влика коляда”. Домівкою цього святочного дійства став храм Пресвятої Євхаристії (УГКЦ).

Вже декілька років фестиваль є тематичним, тож слухачі почули і лемківську, і гуцульську, і поліську, і бойківську коляди. Цьогорічний фестиваль був присвячений Миколі Леонтовичу — легендарному українському композитору, що завіншував “Щедриком” на увесь світ. Тому тематикою була “Подільська коляда”.

Географія учасників фестивалю охоплює всі регіони України. Скажімо, цьогоріч участь взяли хорові колективи з Київщини, Сумщини, Рівненщини, Тернопільщини, м. Івано-Франківська, м. Хмельницького, м. Львова та, навіть, з м. Мінська (Білорусь). Звісно, що найбільше колективів було із Львівщини. Жовківщину вже вшосте на “Великій коляді” представив народний сімейний ансамбль Жовківського РНД “Кожушки” (керівник — Богдан Кожушко).

Колектив заколядував та защедрував святочній громаді, яка на Йордан прийшла до храму, щоб спільною колядою уславити народження малого Ісусика.

“Устань, ґаздочку,
Слухай колядку!
Новину світлу
По всему світу — Дай, Боже!”

Лариса КОЖУШКО.