Головна Культура Єднання дитячих душ та сердець

Єднання дитячих душ та сердець

542
0

Літо — надто яскрава пора року, щоб марнувати його на просиджування вдома. Адже можна стільки всього встигнути — і на вулиці нагулятись вдосталь, і набігатись… А ще краще — відпочити в таборі, знайти нових друзів та провести канікули з максимальною користю!

Отож нещодавно кореспонденти часопису «Відродження» зазирнули у дитячий табір «Росинку», і дізналися, як же проходять літні будні в центі оздоровлення, відпочинку та туризму Жовківщини.

Рішенням районної ради та розпорядженням голови райдержадміністрації у січні 2003 року створено позашкільний заклад освіти — Жовківський районний дитячий центр оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка», що розміщений у мальовничому, екологічно чистому, сосновому лісі в селі Зіболках. Щороку впродовж року тут відпочиває понад півтисячі школярів. Важливо, що безкоштовно оздоровлюються діти-сироти і діти, позбавлені батьківської опіки, діти з малозабезпечених сімей, призери районних та обласних олімпіад.

Батьки, діти яких мають бажання побувати у країні дитинства, можуть звернутися у відділ освіти Жовківської районної державної адміністрації. Саме там розподіляють кількість путівок по школах м. Жовкви та Жовківського району.  Передусім путівками забезпечуються діти шкіл району з урахуванням соціальної спрямованості роботи табору. Вартість пільгової путівки — 300 грн. У разі неповної завантаженості табірної зміни путівки можна придбати безпосередньо у таборі. Вартість перебування дитини — 200 грн/доба.

У країні дитинства “Росинці” триває ІІІ зміна. За словами директора табору Луки Павлюка, сьогодні тут відпочиває 150 дітей. Центр оздоровлення, відпочинку та туризму розрахований максимально на 200 осіб віком від 7 до 16 років й працює у чотири зміни (І — 14-27 червня, ІІ — 01-14 липня, ІІІ — 18-31 липня, ІV — 04-17 серпня). Дітей забезпечено чотириразовим харчуванням, є медичне обслуговування та всі необхідні умови для комфортного та корисного відпочинку.

Упродовж кожної зі змін працівники закладу намагаються зробити усе, аби зміцнити здоров’я кожної дитини, сформувати та краще розкрити творчі здібності, а також попередити негативні явища в дитячому й підлітковому се-редовищі. Дружний колектив табору складається із 22 вихователів, серед яких як досвідчені педагоги, так і студенти, зокрема із Бродівського педагогічного коледжу, які проходять там практику. Окрім того, на безоплатній основі із дітьми працюють волонтери із Мацошинської школи, які гарно влилися у команду вихователів та загони школярів.

Зміни насичені іграми, конкурсами, змаганнями. “Козацькі розваги”, “Міс і містер табору”, конкурс малюнка на асфальті, перукарів та модельєрів, свято “Моя сім’я”, виставка композицій із природних матеріалів, випуск плакатів із цукеркових фантиків, інсценізація українських народних пісень та казок, квест “Євротур”, змагання зі школярболу, бадмінтону, ігрові естафети — далеко неповний перелік цікавих пізнавальних подій.

Під час табірної зміни також функціонують туристичні гуртки. Діти ознайомлюються з правилами поведінки у туристичній подорожі, підготовкою необхідного спорядження та особистих речей, орієнтування на місцевості. Минулої зміни, на День туриста, дітлахи вирішили у захоплюючий похід. На галявині інструктори показували та розказували, як правильно встановити намет, як користуватись компасом і картою, лікар продемонстрував надання першої медичної допомоги потерпілому. Завершився день конкурсом на найкращу туристичну пісню біля ватри.

Важливо, що до навчання школярів долучалася й Зіболківська пожежна служба, працівники якої демонстрували дітям пожежний автомобіль, а також проводили бесіду про правила дотримання пожежної безпеки в екосистемах та безпечної поведінки на воді. Працівники Жовківського відділення поліції розповіли про ризики, що можуть очікувати на вулиці.

Діти мали змогу посидіти за кермом службового автомобіля, звернутися у гучмовець до присутніх, аби ті були обережнішими на дорозі, також спробувати себе у ролі регулювальника.


Також керівник дитячого табору «Росинка» із захопленням згадував й туристичну мандрівку маленьких відпочивальників до м. Жовкви та вихід на гору Гарай у межах промоційної програми департаменту туризму та розвитку курортів Львівської ОДА.

«Під час книгофесту у Жовкві (16 липня) цікавинкою для жовків’ян став велопарад юних велочитачів з “Росинки», — розповідає керівник краєзнавчого гуртка Тарас Козак. — Поціновувачі активного способу життя пропагували любов до книги і читання, адже в епоху електронних гаджетів мало хто із дітвори полюбляє читати. На своїх “двоколісних друзях” росинчата привезли з собою чимало книг. А увінчував цю ходу величний макет книги із словами світоча українського народу Т. Г. Шевченка: “Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь”. Під час виступу дружна команда у складі Луки Павлюка, Олексія Сопілка, Олени Козак, Тетяни Штельмах, Наталії Бабух, Івана Демчишина, Тараса Козака, Анни Скіри, Ольги Ковтунович, Ігоря Пограничного, Любомира Могилюка, Дениса Довганика, Андріани Бабух представила свою авторську пісню.

Із початком третьої табірної зміни у Жовківському районному центрі оздоровлення, відпочинку і туризму «Росинка» перебувають школярі з Луганщини, Білокуракинського району. Дев’ятеро учнів Просторівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом із наставником вперше прибули на Львівщину. Впродовж двох тижнів гості відпочиватимуть й оздоровлюватимуться  у таборі.

У рамках угоди, підписаної очільниками Жовківської районної ради Романом Горбанем та Білокуракинської РДА Сергієм Іванюченком, одинадцять школярів із Луганщини уже перебували на Львівщині. Місток дружби і співпраці, який був прокладений ще у серпні минулого року, набув нових обрисів. Жовківщина знову приймає гостей зі Сходу.

Минулого тижня із заступником голови Жовківської районної ради Аллою Жук ми познайомились із гостями з Луганщини на території «Росинки». Веселі й активні діти випромінюють позитив й із захопленням діляться враженнями. Вероніка Гармаш, учениця 9 класу Просторівської школи: «Нас дуже привітно зустріли, ми уже облаштувалися. Усе гаразд. Знайшли друзів, спілкуємось, граємо у футбол, волейбол, баскетбол. Ми любимо корисне активне дозвілля, у себе займаємось гирьовим спортом, беремо участь у змаганнях. Приїхали з гарним настроєм, впевнені, що цікаво проведемо час, більше дізнаємося про західні терени України, культуру і звичаї». Своїми думками і враженнями  із нами також поділилися Артем Бойко, 6 кл., Павло Василів, Сергій Чумак, 7 кл., Валерій Піддубний, Віолетта Головченко, 8 кл., Роман Урозалієв, 9 кл., Артур Капкан, Кирило Кудінов, 10 кл. Поїздку дітям профінансував Максим Васильєв — директор ДП АПК «УкрАгроСтар», який усіляко підтримує Просторівську школу. «Україна — єдина держава. Ми дуже хотіли відвідати Львівщину, побачити, як тут живуть, щоб розповісти у нас, — розповідає Володимир Васильович Чижевський, вчитель фізичної культури, захисту Вітчизни та здоров’я Просторівської ЗОШ І-ІІІ ступенів із багаторічним досвідом роботи, депутат сільської ради другого скликання. — Проводимо у себе різноманітні заходи, спрямовані на патріотичне виховання, зокрема змагання, козацькі забави. Раніше наша команда у шкільній грі «Джура» єдина
виконувала українську пісню, а цьогоріч усі учасники співали по-українськи. Прийняли нас дуже добре. Табір сподобався. Гарно відпочиваємо. Думаю, що з нашого району і надалі приїжджатимуть до вас діти, ділитимуться враженнями у нас. Ми живемо за 100 кілометрів від фронтової зони. Настрій у суспільстві змінився дуже. Люди хочуть жити на мирній українській землі. Одиниці залишилися зі старими стереотипами. Молоді — перспективні і прогресивні, проукраїнськи налаштовані. Чимало юнаків з нашого села служать у Збройних Силах України. Мій племінник, наприклад, навчається у Львівській академії сухопутних військ, інший — контрактник, проходить навчання на Яворівському полігоні. Вдячні усім, хто організував наш відпочинок. Позитивні емоції, гарний настрій, неймовірні враження — такі відчуття переповнюють нас”.

Ніхто і ніколи не зможе розділити українців Заходу і Сходу. Україна — єдина. Такі дружні стосунки сприяють єднанню душ і сердець.

Два тижні цікавого і корисного дозвілля у Зіболках пролетять швидко, та ще довго юні відпочивальники пам’ятатимуть неповторну дружню атмосферу табору, де вони пізнали багато нового, цікавого та приємного.

Уляна ЛАЩІВСЬКА, Зоряна МИКИТЮК.