Головна Культура У Рава-Руській реалізують проект зі створення осередку культур разом з ДБСТ

У Рава-Руській реалізують проект зі створення осередку культур разом з ДБСТ

219
0

Вчора, у Раві-Руській, відбулась конференція з нагоди відкриття виставки «Храми Львівської Архідієцезії – пам’ятки архітектури». Її реалізують в межах проєкту «Монастирі близнюки: Венгров та Рава-Руська».

Серед учасників заходу – заступник голови Львівської ОДА  Віталій Загайний, начальник служби у справі дітей ЛОДА Володимир Лис, Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Основними цілями проєкту є відродження 2-ох історичних монастирів, надання доступу до об’єктів, що мають високу художню та культурну цінність.

Також – створення нового трансграничного туристичного продукту: маршрут пострефоматських монастирів, розповсюдження культурної спадщини постреформатського францисканського ордена, розвиток діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукові конференції та культурні заходи.

Відтак, збільшувати привабливість прикордонних території (Польща-Україна) планують шляхом створення Центру діалогу культур у Венгрові та осередку діалогу культур разом з дитячим будинком сімейного типу в  Раві-Руській.

«Проект, без сумніву, має дуже велику та потужну мультикультурну складову, яка матиме хороший відбиток на подальшому житті  всієї будівлі. Ми не лише повертаємо споруду до первинного задуму, але створюємо нову соціальну цінність через розміщення дитячих будинків сімейного типу» – зазначив Віталій Загайний.

Метою проекту є збільшення туристичної привабливості прикордонних територій (Польща-Україна), шляхом створення маршруту постреформацьких монастирів, розвитку діалогу культури, шляхом створення центру діалогу культур у Венгрові та центру діалогу культур в Раві-Руській.

Влітку минулого року проект отримав авансовий платіж в сумі 64 801,79 євро, а в жовтні – другу половину авансового платежу 198 552, 95 євро. На 2021 рік передбачене співфінансування з обласного бюджету по Регіональній програмі  з міжнародного та транскордонного співробітництва, європейської інтеграції 1500, 00 тис грн.

Наразі в Раві-Руській виконують будівельні роботи з реконструкції монастирського комплексу та реставраційні роботи. Вже утеплили дах, проклали водовідведення та каналізацію, провели демонтажні роботи, а також реконструювали котельні.

«На сьогоднішній день понад 100 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, перебувають в інтернатних закладах різних типів. В більшості, це діти старшого віку та великих родинних груп. Саме для них створюються дитячі будинки сімейного типу. Станом на сьогодні в області функціонує 38 будинків дитячого типу, в яких проживає 263 дитини», –  розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

У Рава-Руській реалізують проект зі створення осередку культур разом з ДБСТ У Рава-Руській реалізують проект зі створення осередку культур разом з ДБСТ