Головна Листи Бюджет Жовкви виконано на 133 відсотки!

Бюджет Жовкви виконано на 133 відсотки!

313
0

Відбулася чергова, IX сесія Жовківсь-кої міської ради сьомого демократич-
ного скликання.

Серед 47 питань, запропонованих до розгляду, найбільша увага депутатів була прикута до виконання бюджету за І півріччя 2016 року.

— Варто наголосити, — розповідає мер Жовкви Петро Вихопень, — що за 25 років незалежності нашої держави місто такого вагомого результату з виконання бюджету ще не досягало. При плануванні 10 млн. гривень доходу бюджету міста на 2016 рік  за І-ше півріччя надійшло понад 8 млн. гривень. Тобто виконання бюджету склало  133 відсотки. Звичайно, це дуже радує. Адже є можливість зароблені кошти спрямувати на розвиток інфраструктури міста. Слід зазначити, що із 2 млн. 433 тис. гривень, на які перевиконано дохідну частину бюджету міста,  лишень 65 тис. грн. спрямовано на заробітну плату, в тому числі й державних реєстраторів, яких додатково прийнято в штат Жовківської міської ради у 2016 році. Решта коштів спрямовано на виконання робіт, які покращать інженерно-технічну інфраструктуру та благоустрій нашого міста.

Зокрема, депутатами  було прийнято рішення скерувати  400 тис. гривень на завершення каналізування вулиці Й. Сліпого та 200 тис. гривень на завершення влаштування водогону на вулицях Ярослава Мудрого – Кармелюка. 588 тис. гривень скеровано  на проведення капітального  ремонту 12 багатоквартирних будинків у м.Жовкві.

Не забули депутати і про ліквідацію аварійних ситуацій, які склалися в місті, а саме 25 тис. гривень направлено на ліквідацію аварійної ситуації на водовідвідній мережі на вул. Пільній та 20 тисяч гривень – на ремонт аварійного водопроводу на вулицях Б. Хмельницького та 22-го Січня. Будуть облаштовані водовідвідні канали на вулицях Л. Українки  (30 тис. грн.)  та Хвильового — 75 тис. грн. Заплановано відшкодування різниці в тарифах  та компенсації за надані послуги учасникам АТО комунальному підприємству «Жовківське ВУВКГ» та комунальному підприємству «Жовківське МВУЖКГ» — 255 тис. гривень.

Перевиконання бюджету міста дало можливість додатково виділити 560 тис. гривень на покращення благоустрою.  Зокрема, 300 тисяч гривень скеровано на реконструкцію міського парку. Ще три роки тому Жовківською міською радою виготовлено проект реконструкції, але втілити його в життя забракло коштів. Цьогоріч це стало реально. Так, як є ще й субвенція з  обласного бюджету на реконструкцію міського парку, яка складає  900 тис. гривень.

Проектом  передбачено реконструкцію призамкової частини парку, облаштування  великої стоянки для транспорту та влаштування центрального входу в парк з вул.С.Бандери. Також будуть зроблені доріжки, освітлення, встановлені лавочки, смітники та озеленено територію.      

Окрім вищезгаданого, депутати міської ради скерували  260 тисяч гривень на облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям біля Жовківської  ЗОШ  № 1. На втілення цього проекту передбачена субвенція з обласного бюджету в розмірі 500 тисяч гривень.

Сьогодні  жовківчан турбує питання вивезення твердих побутових відходів, яке із закриттям Грибовицького сміттєзвалища стало найболючішим питанням у місті. Тримаємо дане питання на постійному контролі, щоденно контактуємо з головами інших міст області, які мають санкціоновані місця складування твердих побутових відходів, заключаємо угоди.  Можливо, темпи вивезення сміття з міста  бажають бути кращими, проте сміття вивозиться, і вишукуються можливості покращення якості виконання цих робіт.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.

P.S. Коли верстався номер, стало відомо, що на сесії Червоноградської міської ради прийнято рішення про надання дозволу комунальному підприємству м.Жовкви на прийняття та захоронення ТПВ в кількості 1840 метрів кубічних або 300 тисяч тонн при умові оплати за утилізацію відходів 287, 61 грн. за 1 тонну ТВП та перерахування субвенції місту Червонограду в розмірі 343 тис. гривень.

Від редакції. Звісно, крім бюджетного питання, на сесії розглядалися й інші, не менш важливі. Зокрема, ті, що стосувалися виділення земельних ділянок учасникам АТО, завершення ремонту вулиці Б.Хмельницького тощо. Вони мали характер тільки часткового вирішення і потребують детальнішого вивчення та опрацювання.