Головна Листи Кажуть, позитив притягає позитив…

Кажуть, позитив притягає позитив…

319
0

Будьмо ввічливими

Як аукнеться, так і відгукнеться!

Цей давній принцип, дійсно, перевірений не роками, а, мабуть, тисячоліттями. І в його дієвості міг пересвідчитися кожен і не один раз.

– Доброго дня! Дай, Боже, здоров’я! – вітається галантний чоловік із знайомою панею.

– Дай, Боже, і Вам усього доброго! – відповідає взаємністю жінка, в якої на устах з’явилася посмішка.

Обидвоє співрозмовників засяяли від радості й отриманого позитиву. А перехожі, які стали свідками приємного спілкування, і самі посміхнулися та попрямували далі із піднесеним настроєм.

Кажуть, позитив притягає позитив… Словом не взуєш, не одягнеш і не нагодуєш людину. Але саме ним кожен із нас може позбавити свого співрозмовника гарного настрою або зробити його духовно багатшим, щедрішим до людей, щасливішим.

Трапляються люди, в яких усі або приховані, або ще не виявлені вороги, які тільки й думають про те, аби утнути якусь капость. А оскільки навкруги “всі – не такі!”, то ті неприємності з ними справді періодично трапляються. І тяжко їм, сердегам, зрозуміти давній принцип “Як аукнеться, так і відгукнеться!”.

“З чистого озера брудна вода не тече!” – стверджує давнє прислів’я. Пам’ятаймо про нього постійно, коли спілкуємося з людьми – далекими, близькими, рідними. І не забуваймо: ніщо не гоїться так довго і не залишає таких глибоких рубців на душі, як непродумане чи недобре слово. Хіба не так?

Словом можна зцілити, а можна ранити і то надовго. Тож думаймо, що говоримо. Даруймо рідним, близьким увагу, чуйне ставлення, тепле слово.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.