Головна Освіта В Жовківській школі діти самостійно почали боротися з сміттям

В Жовківській школі діти самостійно почали боротися з сміттям

599
0

Люди щодня скаржаться на нечисте повітря, неякісну воду з водопроводу та продукти харчування, що змушені споживати, тощо. Також проблемою номер один є стрімкий ріст тарифів на енергоносії, що з кожним роком вичерпуються. І якщо будемо й надалі пасивно спостерігати за цим, то погіршення стану нашої планети — неминуче.

Фахівці твердять, що маємо максимум 50 років, щоб запобігти справжньому лиху на Землі. Помилкою є вважати, що політики чи екологи розставлять все на свої місця. Починати маємо зі себе і вже сьогодні.

Берегти воду та економити електроенергію — наш найперший обов’язок. Якщо порівнювати Землю з головою немовляти, то запаси прісної води — це лише сльозинка у його оці. Вчені прогнозують, що до 2050 року запаси прісної води практично вичерпаються, і неможливо буде задовільнити добову потребу в питній воді навіть для 4 млрд. чол.! Адже, наприклад, банальне «закривайте кран», коли чистите зуби, має глибокий зміст: якщо так вчиняти, то витрачається 1 л води, в той час, як при відкритому крані витікає 6 л/хв. Виробляймо у собі звичку вимикати світло, залишаючи приміщення. Використовуймо енергозберігаючі лампи, що служать у 12 разів довше і споживають на 80% менше енергії, ніж колишні лампи. Вимикаймо з розетки непотрібну техніку, таким чином заощаджуймо до 40 % даремно витраченої енергії.

На Форумі ідей, що проходив восени і фінансувався Жовківською міською радою, Жовківська ЗОШ № 3 перемогла з трьома проектами (1 — освітній «Табір лідерства в Зіболках» — Володя Кудик, 11 клас, «Лаундж-зона» — Володя Сенів та «Еко-школа» — Софія Завадка). Останній — вже в дії з початку грудня 2017-го. Бо на коридорах цієї школи стоять урни для паперу і пластику. Діти настільки активні, що приносять макулатуру та пластик з дому. Адже увесь непотріб згодом здають у пункти прийому вторсировини, а вилучені кошти спрямовують на благочинність або на закупівлю потрібного інвентаря у школу. Діти кажуть: «Якщо людина не зробить так, щоб на Землі стало менше сміття, то сміття зробить так, що на Землі стане менше людей».

Такий серйозний крок усіх спонукає до активних дій, до розумних ідей, до благородних та сміливих вчинків на благо чистої планети.

Наш кореспондент