Головна Освіта На Жовківщині дитячий хор при церкві співає вже 20 років

На Жовківщині дитячий хор при церкві співає вже 20 років

433
0

Співайте Богові, співайте!

Хто співає, той молиться двічі…

Народна мудрість

Багата українська земля своїми талантами. Невмирущими є — рідна мова, молитва, пісня.

У храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Боброїди вже 20 років співає дитячий хор.

А розпочиналося все просто… Настоятель церкви — митрофорний протоієрей отець Іван Галишич, навчаючи своїх дітей Галину та Андрія у Жовківській районній музичній школі, запропонував викладачам школи — подружжю Зінчуків — створити в боброїдській церкві хор дітей. З Божого благословення Тарас Володимирович Зінчук очолив таку важливу справу. Завдяки настирливій праці і, звичайно, при великому бажанні родина Зінчуків задиригувала дитячим духовним хором, який двадцять років тому налічував тридцять дітей.

Пригадую першу св. Літургію у виконанні діточок… Присутні у церкві — в очікуванні чогось надзвичайного. І раптом — змахнули над дитячими голівками, мов пташині крила, диригентські руки. Милозвучно задзвеніли дзвінкі, сріблясті юні голосочки маленьких співаків, наповнюючи простір гармонійними, хоровими акордами рідної молитви. Співає цей дитячий хор так щиро, від серця, від душі, неповторно, непідкупно, як може заспівати лише дитяча душа!

А скільки треба вкласти вмінь, старань та безперервної, клопіткої праці, аби все так гарно звучало і виглядало на хорі кожного разу! Це, перш за все, заслуга нашої неповторної, чарівної, трудолюбивої Ліліани Іванівни Зінчук — регента хору, яка згодом задирегує і новоствореним хором дорослих виконавців. Пані Ліліана — талановита від Бога. І як людина, і як спеціаліст своєї справи. Завжди зібрана, привітна і чуйна. Щира на вдачу, не байдужа до проблем чужих, вона приваблює до себе позитивною енергетикою, наче магнітом. Вже понад двадцять років, щосвята і щонеділі Ліліана Іванівна поспішає у Боброїди на св. Літургію, аби, в черговий раз, згуртувати на спільну молитву для подяки Всевишньому за всі земні блага.

“Прививати любов до пісні, навчати співу треба вже змалку й серед іншого, до співу хорового, — каже Л. Зінчук. — Йому слід приділяти найбільшу увагу. У хорі, у спільному звучанні людських голосів народжується якась особлива атмосфера духовного єднання, згуртування усіх учасників співу. В хоровому співі набувається і шліфується чуття гармонії, слуху, уміння і здатність серед багатого різноголосся чути голос товариша і вправно доповнювати його своїм. Також у хорі удосконалюються фізичні голосові якості, музична пам’ять, а ще спів, корисний для дітей і тим, що розвиває і зміцнює дитячий організм, зокрема, легені”.

Пам’ятними для дитячого хору залишаться поїздки в інші церкви району, виконання там співу св. Літургії. Зокрема, це візити до храмів сіл Добросин, Лавриків, Равське, Синьковичі.

А нещодавно хор взяв участь у спільному Молебні в церкві св. Петра і Павла міста Львова, після чого діти організувались на екскурсію у Шевченківський гай. Отець Іван Галишич пильно стежить за дисципліною хористів, спільно радіючи за його творчі злети та відмінні успіхи.

Дитячому хору виповнилось двадцять років! Цікаво знати, що в теперішньому хорі вже співають діти перших випускників хору.

Отож, з ювілеєм Вас, шановні аматори духовного співу! Нехай і надалі духовна пісня возвеличує Ваші дитячі душі — щирі, чисті, відкриті до всього прекрасного і святого! Своїм гармонійним звучанням хай вона підносить Вас, окрилює, надихає на творче розкриття свого власного, ще не зовсім відомого, чуттєвого світу. Нехай осяює ваші дитячі відчуття і високими суспільними ідеалами прищеплює любов до всього рідного, святого, що є на Землі!

А Вас, шановна наставнице Ліліано Іванівно, нехай Господь обдарує Божим благословенням, міцним-преміцним здоров’ям, безмежним людським щастям! Зичимо, аби Ви і надалі вміло топтали ті духовні стежинки співу до кожного дитячого сердечка! Творчих Вам злетів і відмінних успіхів на славу Божу!

Марія МУЛИК,

бібліотекар бібліотеки-філії

с. Пирятина.