Головна Освіта Коментарі щодо обігріву шкіл Жовківщини

Коментарі щодо обігріву шкіл Жовківщини

307
0

Марія Купровська, педагог-організатор:

— Згідно з нормативними актами, школярі мають навчатися при температурі + 18 0С  і вище. У нашій школі такої температури в холодні дні ані близько немає.

Сьогодні, коли ви, кореспонденти, приїхали до нас, в класах не є холодно, так як на дворі плюсова температура. А були такі дні, коли і ми, вчителі, й учні в рукавичках, у верхньому вбранні вчили і викладали предмети. Ми вимушені були  робити півгодинні уроки, а далі — перерва. Хіба – це нормально. І діти, і батьки обурювалися. Адже в таких умовах втрачається здоров`я.

У нас шкільні приміщення розкидані по різних куточках міста. Учні початкових класів вимушені майже півкілометра ходити у різні пори року в їдальню, щоб поїсти.

Ця проблема не є сьогоднішнього дня, вона існує давно. Але постійно чогось не вистачає, щоб щось вирішити: то коштів у бюджеті, то потрібних людей і так далі, і тому подібне…

Світлана Юзефович, завгосп:

— Ця проблема завжди існувала. Печі треба міняти, бо старі. Немає сьогодні у нас можливості, щоб їх усіх переставити. Думали гріти електричними обігрівачами, але внутрішня електромережа не витримує такого навантаження. А батьки не мають можливості, щоб кожного року за свій кошт щось міняти.

У спортзалі початкової школи вікна нам переставили спонсори. Ремонт ми за свої кошти зробили.

Не можна так категорично говорити, що відділ освіти нам нічого не дає. Вугіллям ми забезпечені повністю на весь опалювальний сезон. Треба додати, що ми ще опалюємо на канікулах.

— Який, на вашу думку, вихід із цієї ситуації? – питаємо у пані Світлани.

– Хотілося б, щоб опалення було централізоване. А ще трансформаторну підстанцію із великою потужністю. Була б вона у нас, не було б таких проблем.

Хотілося б додати, що торік, коли було холодно, ми запросили керівництво РДА. Приїхавши, голова вирішив, що школу треба закрити. І ми два тижні вимушені були перебувати на канікулах…

Ольга Пелешко, вчитель хімії:

— У цьому класі, тобто в кабінеті хімії, тепло. Тому що батьки здали гроші, переставили печі, замінили двері. Та школа не є «харитативна» організація, щоб усе робили батьки. А де є держава? Цьогоріч, коли були холодні дні, цим учням, тобто 9-Б класу, було тепло, так як батьки подбали. Минулі зими були дуже холодні. І школярі змушені одягатися як «ведмеді» і мати міцне взуття, так як з
підлоги теж тягне, бо холод всюди. Народна мудрість каже: «Усі хвороби з холоду». З цього випливає, що у нашій школі підростає «хворе майбутнє», адже діти – наше майбутнє.

Ірина Грицишин, директор Рава-Руської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1:

— Скільки років школі, стільки й існує проблема з опаленням, яка активізовується кожної зими. Класи обігріваються печами, а коридори нічим. Усі приміщення — високі, і тому недостатньо теплоресурсів. Протягом останніх років, коли плануємо бюджет, щороку подаємо пропозиції вирішення нашої проблеми. Господарська група відділу освіти знає про це, але коштів так і не знаходили.

Єдиний шлях вирішення проблеми обігріву шкільних приміщень — будівництво котельні й проведення централізованого опалення. А починати треба, звісно, із виготовлення проектно-кошторисної документації. На це сподівається увесь колектив.

Ірина Верещук, міський голова м. Рави-Руської:

— У Раві-Руській – чотири школи. Проблема у першій існує, але вона не страшніша, аніж усі інші. Рава-Руська узагалі не газифікована. У даному навчальному закладі – пічне опалення, але його недостатньо у зимовий період. У 2012 році було створено комісію спільно із Жовківською РДА, зроблено контрольні заміри. Згідно із складеним протоколом, температура повітря у класах становила +8, +10, не більше. За результатами виїзної комісії планувалось до кінця року віднайти кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації. Цього не було зроблено. На дану статтю видатків міська рада не може закласти кошти, бо це не стосується місцевого самоврядування. Я вважаю, що за ці роки з районного бюджету можна було знайти 50 тисяч гривень на проектно-кошторисну документацію. Ми зобов’язувались знайти інвестора. Актив школи подбав про складення примірного кошторису.

Вирішення питання із опаленням у Рава-Руській школі № 1 треба розпочинати із виготовлення проектно-кошторисної документації — це буде квитком до подальшої роботи. На це потрібен рік — бо це  об’єкт централізованого теплопостачання.

Щодо приміщення медсанбату, то після розформування військової частини, даний об’єкт нерухомості купив екс-голова Жовківської РДА С. Ціолковський у 2009 році. Під тиском громадськості і ЗМІ змусили поставити паркан. У даний час приміщення не використовується. Ніколи не ставилось питання про перенесення туди школи. Тому що, як свідчить історія, там колись стояло НКВС і розстрілювали людей (про це нагадують закопані у підвалах кістки). За діяльності медсанбату був облаштований рентгенткабінет, проводились різні операції. Обговорювалось питання про перенесення поліклініки. І це було реально зробити і використати приміщення за призначенням.

Ігор Тимощук, в. о. керівника відділу освіти Жовківської РДА:

— За час існування загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 у м. Раві-Руській проблема із опаленням завжди була відкритою. Ми зі свого боку спільно із районною радою, райдержадміністрацією протягом останніх 5-7 років намагалися цю ситуацію пом’якшити або комплексно вирішити. За цей період у школі відремонтовано дахи, проведено ремонт фасадів, зроблено внутрішні вбиральні і проводиться заміна вікон.

Згідно із заходами Регіональної цільової економічної програми енергоефективності в установах освіти Жовківського району на період 2012-2015 рр., Рава-Руську ЗОШ № 1 разом із Купичвільською НСШ і Кам’яногірською НСШ внесено до переліку установ, проблеми опалення в яких, будуть вирішуватися за рахунок обласного і районного бюджетів. Для фінансування просили передбачити 1450 тис. грн. для Рави-Руської школу.

 Що реально зробити за цей рік? Нині вихід із ситуації такий: треба будувати котельню і проводити централізоване опалення. Цього року плануємо виготовити проектно-кошторисну документацію. Це було сказано і вчителям, і членам батьківського комітету Рава-Руської школи. На сьогоднішній день потрібно комплексно підійти до цієї проблеми, і вона буде вирішена поетапно.

Спільно із заходами обласної програми будемо шукати співфінансування для того, щоб, найшвидше, на 2015 рік розпочати там роботи. Плануємо зробити центральне опалення у трьох корпусах, які  розташовані біля головного.

Дано доручення вивчити електропотужність і можливість електричного опалення у початковій школі, яка на значній відстані від основного корпусу.