Головна Освіта Простір нових можливостей у виховному процесі

Простір нових можливостей у виховному процесі

253
0

Сьогодні ключовим у суспільстві та системі освіти є процес становлення нової української школи, яка має закласти новий зміст на основі формування компетентностей, ціннісних ставлень і суджень дітей, учнівської молоді, необхідних для успішної самореалізації.

Головна мета – створити школу, у якій буде цікаво навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. На базі ОНЗ «Рава-Руська ЗОШ № 1» відбувся семінар за участі педагогів-організаторів. Директор школи І. Я. Грицишин ознайомила усіх із сьогоденням опорного навчального закладу, а заступник із виховної роботи Н. Є. Нестерак розповіла про сучасну модель виховного простору.

Досвідом щодо створення умов для формування соціальних компетентностей та самореалізації особистості поділилася педагог-організатор М. В. Куликовська та наголосила на тому, що виховний процес, відповідно до Концепції Нової української школи, має стати невід’ємною складовою всього освітнього процесу – від навчальних предметів і до системи позакласної, позашкільної роботи.

Загальношкільний захід “Нова школа очима сучасних школярів” показав, що у навчальному закладі здійснюється значна робота з художньо-естетичного виховання. Під час виступу була особлива атмосфера, у якій діти розкривали свої здібності. Спільна робота педагога-організатора, педагогічного колективу з дітьми дає можливість формувати в школярів кращі риси характеру й відчувати свою потрібність, що так для них важливо.

Учасники семінару ще раз переконались, що нова школа повинна стати простором нових можливостей, надати зразок створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей.

Світлана НОВОСЕЛОВА, методист Рава-Руського МБДЮТ.