Головна Освіта Сучасна освіта має починатися з формування цінностей

Сучасна освіта має починатися з формування цінностей

250
0

Директор Жовківського центру творчості Ірина Чурій у складі делегації департаменту освіти і науки ЛОДА в середу, 9 грудня 2015 року, взяла участь у парламентських слуханнях на тему "Правове забезпечення реформи освіти в Україні", які відбулися у сесійній залі Верховної Ради України.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд під час виступу при відкритті парламентських слухань сказала, що сучасна освіта має починатися з формування цінностей —цінностей людської гідності, цінностей поваги до людини, що виявляється в дискусії, цінностей стосунків між людьми, державності, громадянства. Настав час запроваджувати цінності в систему освіти.

У своїй доповіді міністр освіти і науки України Сергій Квіт зупинився на ключових питаннях реформування освітньої галузі.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич підкреслила, що законодавство має дати відповіді щодо того, як забезпечити нашим дітям новий зміст освіти та нові підходи до викладання, як створити кожній дитині належні умови навчання та як знайти баланс між конституційним правом доступу до якісної освіти для кожного і свободою вибору в освіті, відповідно до власних переконань, потреб і можливостей.

Проблеми у реформуванні позашкільної освіти підняла у своєму виступі завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор Олена Биковська.

Позашкіллю також приділили увагу у виступах Лілія Гриневич, Уповноважена з прав людини Вікторія Лутковська, народний депутат  України Володимир Литвин, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко.

Слухання відбулися за участі народних депутатів України, представників міністерств та відомств, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, представників усіх ланок та форм освіти, роботодавців, профспілкових, громадських освітянських і студентських організацій, європейських експертів – загалом понад 500 учасників.

Робота була конструктивною. На жаль, за регламентом не змогли виступити керівники департаментів освіти, шкіл, дошкільних та позашкільних закладів.

Наш кореспондент