Головна Освіта У гори — трамваєм, подорожували учні Жовківщини!

У гори — трамваєм, подорожували учні Жовківщини!

448
0

Незвично провели канікули учні Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, адже, незважаючи на холодну осінню погоду, вони мали можливість подорожувати в Карпатах «стареньким трамвайчиком».

Знаменита Вигодська вузькоколійка, яка була збудована ще в 1898 році для перевезення деревини, ще до сьогодні користується великою популярністю серед туристів. Маршрут «Карпатського трамвайчика» розпочинається в смт. Вигоді Івано-Франківської області та пролягає повз знамениту гору Церковище, болото-заповідник Ширковець. Перша зупинка була біля води «Горянка» в селі Новому Мізуні. Учні школи та вчителі мали можливість милуватися чудовими карпатськими краєвидами Дубового кута та Мізунського водоспаду, де відбулася друга зупинка. Далі маршрут проліг повз джерело «Дзюркач» до санаторію «Джерело Прикарпаття», де колись проходили реабілітацію космонавти.

Але на цьому наша подорож не закінчилася. Нас чекала незвичайна екскурсія в «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки». Унікальний інтерпретаційний візит-центр, який працює з 2016 р. у найстарішій місцевій споруді, був колись резиденцією Леопольда Поппера фон Подграгі, засновника Вигодської вузькоколійки.

Це єдиний центр у такому роді на Україні, це музей європейського зразка. Його створили в рамках проекту «Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги». Проект є частиною програми транскордонного співробітництва «Угорщина — Словаччина — Румунія — Україна».

Учні 7 класу були надзвичайно вражені інтерактивною експозицією музею, мали можливість познайомитись із природніми особливостями регіону та екосистемою Карпат у цілому. Тут можна було не тільки слухати екскурсовода, а й самому все спробувати, почути, понюхати, бігати; досліджувати експонати музею.

Незвичним було те, що в залі центру зберігається раритетний
паровоз, розміщені макет Вигодської вузькоколійки, взірці стовбурів дерев, конструкції з ланцюгів живлення та багато інших цікавинок. Здивувала й діюча природнича школа для підростаючого покоління.

Додому учні та вчителі повернулися щасливі та задоволені, з думкою, що найкращий відпочинок — тільки в Карпатах!

Г. В. ПРОЦЕВИЧ,
заступник директора
з виховної роботи.