Головна Освіта Володимир Крук : «У доброті, взаємоповазі й любові живе наша родина»

Володимир Крук : «У доброті, взаємоповазі й любові живе наша родина»

272
0

Не за горами високими, не за морями глибокими, не в тридесятому царстві, а в мальовничому, багатому зеленню куточку благодатної нашої неньки-України розкинулося невеличке село Крехів, а в центрі його – школа.

Якщо зранку дивитися на школу здалеку, то вона нагадує бджолиний вулик. Біля вхідних дверей, ніби біля вічка, товпляться діти, щоб вчасно потрапити до школи. Дзвенить дзвінок – теж як у вулику. Кожний займається своїм: учителі навчають, діти — уважно слухають. Бджолина сім’я називається роєм, і в кожному класі теж є своя родина, свій рій. Бо впродовж дев’яти років учні одного класу житимуть шкільним життям, як у родині. Звичайно, що й свої бешкетники є, як же без них. Та все ж основним залишається взаємна повага, бажання в тяжку хвилину підтримати товариша або порадіти за його успіхи. Як і в звичайній родині, у них є свій шкільний батько – директор, який відповідає за усі негаразди й пишається успіхами. Крім того, він завжди намагається пояснити учням, що вони тоді успішні, коли разом, коли відчувають плече один одного, тоді це справжня шкільна родина.

Навчити дітей добру й милосердю

Чотирнадцять років поспіль очолює шкільний заклад дбайливий господар, як добрий і уважний батько, Володимир Крук, зібравши довкола учителів-однодумців та старанних і розумних учнів, виважених та зацікавлених у знаннях своїх дітей — батьків. І успіх кожного сприяє навчанню добра, а ще більше милосердю до оточуючих.

Кожного ранку Володимир Левкович зустрічає своїх підлеглих усмішкою та християнським привітом: «Слава Ісусу Христу!» (мабуть, більше в жодній школі району немає такого вітання). А ще мудре слово наставника – це щоденні поради, що допомагають долати труднощі.

— Головне — дати дітям розкрити себе, — підкреслює у розмові  пан Володимир. — Ми цінуємо думку кожного учня і заохочуємо до знань. У школі навчається 100 учнів, предмети викладають  17 вчителів, серед них 2 старших вчителі та 5 — із вищою категорією.

Духовні настанови

Свято знань і Свято останнього дзвоника, випускний  вечір і відзначення ювілеїв – усі урочистості цього закладу ніколи не відбуваються без духовних наставників: отців-монахів і о.Івана Клеби. З перших років відродження Крехівського монастиря отці дбають про духовне зростання школярів та вчителів. У щасливі та скрутні часи, які переживала крехівська школа (надання  автотранспорту, реконструкція системи опалення та ін),  духовні  наставники монастиря були і є разом зі  шкільною родиною.

Із нетерпінням учні щорічно очікують бесід, які проводять отці-василіяни у часи Великого посту, адже знаходять слова небуденні, особливі, які не залишають байдужими юні душі. Їхні слова – завжди авторитетні, вагомі для кожного члена шкільної родини.

Із повагою до прекрасного

Надзвичайно цікаві, папероплас-тикові витвори вчать школярів робити на уроці  трудового навчання.

— Модульне орігамі  розвиває мислення і заохочує до творчості, —  ділиться  у розмові вчитель Юрій Скоропад. — А ще виконання таких фігурок як зайчиків, корзинок, собачок та ін. розвиває просторові уявлення, фантазію, відкриває шляхи до цікавої творчості. Прийоми роботи з папером дозволяють створювати і різноманітну фактуру з аркушів, і безліч простих об’ємів, з яких складають складні просторові композиції. Окрім  орігамі, учні будують храми та будиночки, скульптури зі сірників. А на уроках  образотворчого мистецтва  вчаться розпису на склі. Юрій Володимирович намагається  зробити усе, що в його компетентності, знаходячи найцікавіші елементи у своїй роботі.

Учитель від Бога

Про Володимира Бородайка, педагога-організатора, можна беззастережно сказати, що це педагог за покликом душі та серця. Адже все своє життя він присвятив роботі з дітьми, багато років передає свої знання з покоління в покоління, вдосконалюючи педагогічну майстерність. Його мудрі настанови виховали чимало співочих  династій. І школярі віддячують йому тим самим. Ключик до серця кожного учня Володимир Ярославович підбирає індивідуально.

З легкої руки пана Володимира  мистецтво впевнено «поселилося» в крехівській школі. Музичне відділення, гурток хорового співу,  шкільний театр – все це на професійному рівні живе й наповнює школу естетикою прекрасного. Співоча душа Володимира Бородайка вже не один рік поспіль виховує юні таланти, дає їм наснагу на подальше творче життя.

Є на кого рівнятися

Андрій Войтик — один із кращих учнів школи, який  у своємо доробку має найбільше нагород. Вже цього року він посів ІІ-ге місце з хімії, ІІІ-тє  місця з української мови та літератури й фізики. Його наполегливість, завзятість, цілеспрямованість, старанність  увінчуються з кожним роком неабияким успіхом. Він прославляє свою школу досягненнями високого рівня з багатьох навчальних дисциплін.

Пам’ятний дарунок

Випускники 65-го року випуску  з ініціативи Марії Зозулі вирішили своїй школі зробити пам’ятний подарунок – фігуру Ісуса Христа. Завдяки цьому – кожного ранку учні,  прямуючи до школи, помолившись, спокійно сідають за уроки. Як зазначила заступник директора Мирослава Войтик, цей випуск зробив дуже добру справу для школи і учнів, а також і для жителів села.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.