Головна Освіта Всеукраїнський турнір юних натуралістів

Всеукраїнський турнір юних натуралістів

372
0

Привітно березневим днем зустріла нас столиця України – Київ.  Проїжджаючи просторими вулицями ми милувалися красою, пам’ятками культури та архітектури головного міста нашої держави.

І ось наша зупинка — Національний екологонатуралістичний центр учнівської молоді. Сюди наша команда «НІКА», членами якої були учні Сопошинської та Великогрибовицької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, а саме: Михайлина Питель (капітан), Роксолана Качмар, Вероніка Кураш, Віта Марцішаускайте, Ярина Перетятко, Марта Шуяк, прибула на ІІІ Всеукраїнський турнір юних натуралістів.

Всеукраїнський турнір юних натуралістів – це командне змагання учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в умінні вирішувати проблемні природно-наукові завдання, переконливо представляти свої рішення і відстоювати їх у наукових дискусіях-боях. Турнір проводили з метою пошуку та підтримки талановитої молоді, розвитку творчих здібностей школярів, що виявляють стійкий інтерес до знань наукою.

Ми розпочали виступ літературно-музичною композицією «Таїна Всесвіту». Дівчата у яскравих вишиванках з різнобарвними стрічками, які обрамлювали нашу планету – Земля (глобус) кольорами веселки, привернули увагу журі.

Мелодійним співом зачарували дівчата присутніх, виконуючи пісні І. Федишин «Лише у нас на Україні» та  Н. Май «Квітуча Україна». Ми достойно представили наш край, за що отримали щирі оплески та високі оцінки.

Суперниками нашими були команди з Дніпропетровської, Одеської, Сумської, Житомирської та Харківської областей.

Другий день був присвячений науковим боям між командами, де в дискусійній формі обговорювались рішення турнірних завдань. У І турі ми змагалися з командою «КЕП» Покотилівської станції юних натуралістів Харківської області.

Хвилювання і переживання переповнювали душу кожного учасника. І ось підсумок журі … Ми – у фіналі!

Чотири команди боролися за перемогу.

Наші дівчатка з високим рівнем підготовки впевнено відстоювали себе у бою. За загальною кількістю балів наша команда «НІКА» посіла ІІ місце, поступившись всього лише на 0,4 бала команді НВК «Гімназія № 7 – спеціалізована школа І ступенів з поглибленим вивченням англійської мови» м. Одеси.

Учасники нашої команди під керівництвом вчителя біології Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Я. В. Лещик, вчителя хімії Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів М. В. Попович, заступників директорів з виховної роботи цих шкіл М. І. Грех та Г. В. Процевич проявили себе на високому рівні. Усі отримали грамоти, сувеніри і подяки.

Перебуваючи впродовж чотирьох днів у Києві, ми відвідали пам’ятний знак Героям Небесної Сотні на Майдані Незалежності, де запалили свічки і склали щирі молитви. Побували на схилах Дніпра, милувалися його вечірньою красою.

Ми щиро вдячні відділу освіти, зокрема керівнику М. С. Ковалю та методисту Т. А. Солтис, директорам Сопошинської та Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Л. С. Пак та Г. В. Широн, депутату обласної ради А. Р. Думі, педагогічним колективам і всім, хто допоміг нам у питаннях організації поїздки, у якій досягнення принесли певний успіх.

На ім’я директора Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів прийшов лист-відгук та запрошення на Міжнародний конкурс юних натуралістів, який відбудеться в Ірані у липні цього року.

М. І. Грех, заступник директора з виховної роботи Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.