Головна Освіта З Жовківщини додому поїхали 50 вчителів з Луганщини

З Жовківщини додому поїхали 50 вчителів з Луганщини

470
0

«Ваша перемога — це звитяги на освітянській ниві…»

У неділю 50 вчителів із Луганщини, які впродовж двох тижнів навчали учнів Львівщини в межах проекту «Змінимо країну разом», відбули на малу батьківщину. Із цієї нагоди голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зустрівся з осві-тянами дружньої нам області та з педагогами Галичини, які навчали дітей зі Сходу.

Дякуючи освітянам Луганщини, очільник обласного парламенту зауважив: «Ми сьогодні підсумовуємо вже третій (!) обмін вчителями між Львівщиною та Луганщиною у рамках проекту «Змінимо країну разом». Дуже важливо, що такі обміни вже стали масовими. Саме тому вже з наступного року ми пропо-
нуватимемо, щоб школа Заходу разом зі школою Сходу реалізовували свій спільний проект на обміни між школами, школярами, педагогами. Вірю, що так ми зшиємо Україну. Покажемо нашу єдність і обов’язково здолаємо ворога».

На переконання Олександра Ганущина, справа, якою вчителі з Луганщини опікувалися два тижні на Львівщині – навчання і виховання школярів, є дуже важливою. «Якби цим займалися саме так, як це ми робимо сьогодні, упродовж 26 років незалежності, то, можливо, не було б і війни на Сході. Кожен із нас має можливість зробити внесок у перемогу. І Ваша перемога – це звитяги на освітянській ниві», — наголосив голова облради.

Далі педагоги Луганщини поділилися враженнями від перебування в нашій області. «Нас вразила Львівщина, її люди, талановиті учні, природа, європейський стиль життя. Обов’язково передамо вашу атмосферу Луганщині. Єдине засмучує, що ці два тижні швидко промайнули», — зазначила вчитель з Попасної  Наталія Федорова.

Додамо, що з вчителями зі Сходу поспілкувалися також військовослужбовці 3-го батальйону територіальної оборони та переглянули про них фільм. Крім того, присутнім презентували відеоролики про освітянський десант луганчан на Львівщину та львів’ян на Луганщину.

Нагадаємо, 16 вересня Міністерство освіти і науки України, Львівська обласна рада, Львівська облдержадміністрація, Луганська обласна військово-цивільна адміністрація підписали декларацію намірів співпраці в освітній галузі задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму.

Наш кореспондент.