Головна Проблема На Жовківщині подорожчає проїзд

На Жовківщині подорожчає проїзд

512
0

Минулого тижня у малому залі засідань Жовківської райдержадміністрації відбулася зустріч громадськості з представниками перевізників ТзОВ «Автосвіт» та ТзОВ “Львівське АТП-14631, які забезпечують пасажирські перевезення у Жовківському районі.

До участі у громадських слуханнях та обговорення транспортних питань долучилися голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Жовківської РДА Володимир Свідняк та голови місцевих рад.

На зустрічі перевізники, зокрема Юрій Семочко, директор ТзОВ «Автосвіт», (на світлині) озвучив питання щодо підвищення тарифів на проїзд. Ріст вартості проїзду зумовлений підняттям мінімальної заробітної плати, ростом цін на пальне та запасні частини до автобусів. Загалом вартість проїзду зросте на 20 %. До речі, мінімальний проїзд залишиться на минулорічному рівні – 6 гривень. За підрахунками самих перевізників, сьогодні рентабельною повинна бути вартість проїзду в межах 65-70 копійок за 1 кілометр перевезень (замість 52-54 коп.).

Представники громад, окрім того, обурювалися відсутністю транспортного забезпечення на деяких маршрутах району та нерегулярністю виконання рейсів автобусів. Своєю чергою перевізники скаржилися на погані дороги та застарілий автопарк, а нові машини закупити немає можливості уже кілька років.

Насправді, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 240 від 25 березня 2015 року, було скасовано державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення, за винятком залізничних. Згідно з нею, органи виконавчої влади не мають права втручатись в роботу перевізників, а останні можуть самостійно встановлювати тариф на перевезення. Вплив влади на перевізників є мінімальним, тому ті чи інші уступки з боку останніх є нічим іншим, як їхньою доброю волею та бажанням йти назустріч громаді.

Перед присутніми свою думку висловила голова Надичівської сільської ради Ольга Драган, котра обстоювала якісний та дешевий проїзд у громадському транспорті. Вона наголосила, що для мешканців сіл, які їдуть до міста продати молоко чи сир, проїзд тепер стає майже нереальним задоволенням.

Із розумінням до підвищення тарифів та підтримання перевізників поставився сільський голова Забір’я, зауваживши, що бізнес гнобити не можна, а потрібно підтримувати. Адже «завтра перевізники можуть запротестувати і не вийти на маршрути, що тоді буде? Оце буде справжня проблема. Сьогодні треба знайти конструктив між усіма”.

Додатково обговорювали питання щодо організації пільгових перевезень. На цьому акцентувала перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, що перевізникам слід звернутися до голів сільських громад із проханням розглянути питання стосовно компенсації витрат автомобільним перевізникам за перевезення пасажирів пільгових категорій населення.

Опісля громадських слухань голови місцевих рад повинні донести інформацію до жителів про необхідність підвищення тарифів на пасажирські перевезення.

Зоряна МИКИТЮК.