Головна Проблема Обережно: псевдоволонтери!

Обережно: псевдоволонтери!

349
0

Сьогодні в непростий для України час, коли йде боротьба за територіальну цілісність держави, багато небайдужих людей відгукується на потреби військових, допомагає, чим може, переселенцям, не залишається осторонь від болю матерів, які втратили єдиного сина, родин, які втратили годувальника. Хочеться допомогти молодим, пораненим хлопцям, підтримати переселенців, змушених розпочинати життя з нового листа, іноді без засобів для існування. Ця боротьба за єдність України згуртувала нас і відкрила в багатьох кращі людські якості.

З іншого боку, серед великої кількості благодійних організацій, що з’явилися за останні місяці, шахраям загубитися ще простіше.

Як боротися з псевдоволонтерами? По-перше, слід довіряти своїй інтуїції та віддавати гроші чи іншу допомогу тільки тим, кому ви вірите. По-друге, волонтер зазвичай має при собі документи з назвою організації, рахунки. Не полінуйтеся та перевірте, чи зареєстрована організація (у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. — Авт.) та на кого зареєстрована. Чи можна довіряти цій людині? Координатори великих волонтерських організацій здебільшого знайомі особисто та допоможуть вам вирахувати афериста. У Штабі національного захисту є навіть своєрідний реєстр благодійних організацій, яким довіряти можна.

Пам’ятайте, що більшість серйозних волонтерських організацій сьогодні має свідоцтво про реєстрацію як благодійний фонд. Адже на картки незручно переказувати гроші з-за кордону. Також на рахунок неприбуткової організації — фонду можуть спокійно, без зайвих питань та підозр, перераховувати
гроші серйозні підприємства. Чесні благодійні організації ведуть звітність: викладають у соціальні мережі фотографії придбаних речей, амуніції, продуктів та медикаментів для військових, скани чеків.

Слід довіряти тим волонтерам, які напряму спілкуються з військовими частинами, а не з віртуальними рахунками. Згідно з наказом Міністерства оборони України, усе, що надходить у військові частини, має обліковуватися. Тож, якщо дозволяє ситуація на фронті, волонтер повинен вимагати у військових поставити підписи та печатки на накладній — що вони отримали гуманітарну допомогу. Цей документ буде і для волонтерської організації слугувати «страховим полісом» від зайвих питань.