Головна Проблема Працівники пожежної спільно з працівниками соціальної служб району здійснили плановий рейд...

Працівники пожежної спільно з працівниками соціальної служб району здійснили плановий рейд у с. Туринку

329
0

Метою цього виїзду була перевірка протипожежної безпеки приватних житлових будинків (стан електромереж, пічного опалення) та надання допомоги населенню, аби уникнути нещасних випадків через недотримання Правил пожежної безпеки. Окрім цього, працівники соціальних служб додатково провели планову перевірку умов життя кризових та багатодітних сімей.

У процесі роботи комісія, до якої входили працівники Жовківського РВ ГУ ДСНС та соціальної служби району, місцевої пожежної охорони, територіального центру, сільський голова Туринки та місцевий дільничний міліціонер, провідали двійко багатодітних сімей та побували вдома у сиріт, родину яких відносять до кризових сімей. У результаті перевірки було виявлено досить таки вагомий перелік порушень Правил пожежної безпеки, недотримання правил особистої гігієни та антисанітарію житлового приміщення. Зокрема, в одному із помешкань комісія виявила електропроводку, яка знаходиться в аварійному стані, в іншому – в аварійному стані перебував лічильник (у нього була встромлена викрутка). Окрім цього, експерти виявили порушення умов експлуатації пічного опалення. Майже повсюди були порушені норми елементарної гігієни та чистоти житла, до того, саме там, де проживають маленькі діти. Пожежники та представники соціальної служби провели виховні бесіди, в яких вказали на усі недоліки та порушення умов безпеки приміщення і соціальних умов життя сімей та взяли на контроль ситуацію у кризових сім’ях. В одній із родин було складено акт, де зазначалося про жахливі умови життя та антисанітарію в будинку, в якому знаходяться маленькі діти. Комісія визначила, що батьки неналежним чином використовують соціальні виплати та зовсім не дбають про своїх дітей.

Подібні планові виїзди у населені пункти здійснюються регулярно та допомагають населенню уникнути нещасних випадків, пов’язаних із стихією вогню. Варто відзначити і той факт, що рейди здійснюють у ті населені пункти, в яких статистика зафіксованих раніше пожеж є найбільшою. У нашому випадку с. Туринку було відібрано не випадково, оскільки недавнім часом у цьому населеному пункті сталась пожежа. Внаслідок необережного поводження із вогненебезпечними предметами, повністю згорів житловий будинок, а з ним і двоє його господарів – чоловік та жінка. Щоб прикрі випадки не повторювались, працівники пожежної служби проводять такі заходи, під час яких вручають жителям пам’ятки дотримання Правил пожежної безпеки у побуті та проводять інструктаж із неблагополучними, одинокими та багатодітними сім’ями на теми: «Контролюй дрібниці  в побуті!», «Вмикай без перевантажень!», «Заборона виходу на кригу», «Вибухонебезпечні знахідки».

Кількома днями пізніше подібний виїзд відбувся і у с. Волицю, де також тією ж  комісією були відпрацьовані заходи щодо попередження ймовірності пожеж.

Віталій СЛУКА.