Головна Проблема Тваринний цвинтар на Львівщині

Тваринний цвинтар на Львівщині

810
0

У с. Боянці екологи знайшли десятки тонн тваринних відходів.  Незаконний скотомогильник орінтовною площею 3 гектари розташований неподалік від траси. Експерти стверджують, що гори кісток – свіжі, їм не більше двох тижнів. Тепер навколишні села опинилися у небезпеці.

«Такі відходи отруюють воду та водоносні горизонти. Позаяк люди з села Боянця користуються криницями, то й п’ють воду з продуктами гниття тварин», — запевняє еколог Ігор Муравський.

Слід сказати, що минулоріч також у селі знайшли рештки тварин, однак сільський голова потурбувався, щоб їх вивезли.

Зі слів директора обласного департаменту екології Руслана Гречаника, максимальний штраф за скоєне правопорушення становить 1700 гривень. «Ці кістки та інші тваринні рештки повинні спалювати та переробляти у кісткове борошно на спеціалізованих підприємствах», — додає він.

На жаль, в області щонайменше 10 таких стихійних скотомогильників. Лише один ліквідували, на черзі – тваринний цвинтар у Боянці.

Наразі експерти відберуть проби грунтів та води на дослідження, аби знати ступінь забруднення, а далі справу передадуть правоохоронцям (екологи знайшли бірки, за якими можна знайти й власника худоби й притягнути до кримінальної відповідальності).

Наш кореспондент.